Wystrój okien w pokoju dziecięcym – na co się zdecydować?

Aranżacja dziecięcego pokoju to spore wyzwanie dla rodziców – trzeba zadbać o to, by wnętrze naszych pociech było komfortowe, przytulne, funkcjonalne i przyjemne w codziennym użytkowaniu. To ważne zarówno w przypadku maluszków, jak i nieco starszych dzieci. Planując aranżację wnętrza, nie zapominajmy o dekoracjach okiennych, które mają ogromny wpływ na to, jak całe pomieszczenie się prezentuje.

Dekoracje okienne dla dzieci to spory wybór, który pozwala na dobranie takich elementów, które w stu procentach wpiszą się w potrzeby naszych pociech. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto przyjrzeć się naszemu oknu i ocenić, co najlepiej się na nim sprawdzi. W przypadku pokoju dziecięcego warto zadbać o to, by do wnętrza wpadało możliwie najwięcej światła, a jednocześnie by okno na noc można było bez problemu zasłonić, tworząc nastrój do spania i wypoczynku. Dobre zasłony czy rolety mogą się przydać w przypadku małych dzieci, które także w środku dnia śpią i potrzebują dobrego zaciemnienia wnętrza.

Efektowne kolory, ciekawe ozdoby

W przypadku okien dziecięcych często możemy pozwolić sobie na te rozwiązania, które w innych wnętrzach nie do końca by się sprawdzały. Dobrym pomysłem mogą być kolorowe zasłonki ozdobione dziecięcymi motywami lub bohaterami ulubionych bajek naszych pociech. Świetnie prezentować się będą z białymi firankami, które lekko i przejrzyście filtrować będą światło. Podobnie jest w przypadku rolet – w sklepach można znaleźć sporo typowo dziecięcych rolet z pięknymi rysunkami czy postaciami bajkowymi. Takie okno z pewnością będzie prezentowało się dużo lepiej niż takie, które ozdobimy w sposób typowo dorosły z dbałością o elegancję i design. W poszukiwaniu dobrych dekoracji okiennych możemy zdecydować się także na żaluzje czy rolety rzymskie, pod warunkiem, że będą miały dobrze zabezpieczone mechanizmy przed dziecięcymi rączkami.

Gdzie szukać dobrych dekoracji na okna?

Znalezienie dobrych zasłon czy rolet z pozoru może wydawać się proste, często jednak okazuje się, że to, co mamy do wyboru w sklepach, tylko ładnie się prezentuje. Problem pojawia się w przypadku długowieczności, funkcjonalności i komfortu użytkowania. W dziecięcym pokoju warto stawiać na rozwiązania o podwyższonej trwałości, odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Kwestia estetyki i designu – choć niewątpliwie ważna – powinna być na drugim miejscu. Jeśli interesują Cię zasłony warszawa wybieraj sklepy, które specjalizują się w dekoracjach okiennych, oferują rozwiązania pochodzące od dobrych producentów, są w stanie doradzić w wyborze konkretnych dekoracji, a także przygotować je pod konkretny wymiar. Dzięki temu można mieć pewność, że okno będzie doskonale się prezentowało przez całe dzieciństwo naszej pociechy i nie trzeba będzie co kilka sezonów wymieniać aranżacji na nową. Oszczędzanie na jakości nigdy nie jest bowiem dobrym pomysłem w przypadku jakichkolwiek elementów aranżacji wnętrza, a więc także i dekoracji okiennych.