Wysoka pozycja w Google – proces pozycjonowania

Zdecydowanym monopolistą rynku wyszukiwarek internetowych jest od wielu lat Google. Gigant z Doliny Krzemowej zaskarbił sobie serca osób w bardzo wielu krajach świata przede wszystkim oferując niesamowitą prędkość, skuteczność działania, połączoną z przejrzystością, a także sporo usług dodatkowych, z których większość może być użytkowana zupełnie za darmo.

Najpopularniejszą usługą jest oczywiście znana wszystkim wyszukiwarka. To jak wysoko w niej się znajdziemy pod określonymi frazami i jak łatwo będzie nas w niej znaleźć, nierzadko rzutuje na rozwój naszej firmy oraz to, jak duże będą jej przychody z tego kanału sprzedaży. Bo niewątpliwie Google kanałem sprzedaży lub też pośrednikiem naszej sprzedaży, jest od bardzo wielu lat.

Zacznijmy od początku – optymalizacja strony

Sam fakt posiadania strony nie czyni nas łatwym do znalezienia w wyszukiwarce. Musimy przede wszystkim proces pozycjonowania rozpocząć od przygotowania witryny w odpowiedni sposób. To przede wszystkim optymalizacja SEO, która ma za zadanie usunięcie błędów oraz przystosowanie strony do obecnych w tej branży standardów. Pozycjonowanie stron internetowych od digitalweb.pl zaczyna się więc od odpowiedniego przystosowania samej strony. Zajmują się tym firmy pozycjonujące, które zazwyczaj etap pozycjonowania poprzedzają wnikliwą analizą kwestii technicznych i stopnia optymalizacji naszej strony www.

Gdy pozycja jest już wysoka – koszty

Etapem, na który wielu z nas czeka jest oczywiście znalezienie się bardzo wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania. To jednak nie koniec procesu pozycjonowania. Musimy mieć świadomość, że w tym samym czasie, również inni właściciele stron starają się poprawić pozycje swoich witryn i tym sposobem tworzy się spora konkurencja. Będziemy zatem musieli stale dokładać pewne środki, by strona utrzymywała się dostatecznie wysoko w wynikach wyszukiwania i by przynosiła nam stale korzyści finansowe. Takie działanie rzecz jasna będzie znacznie tańsze od początkowych etapów pozycjonowania, ale są branże, w których również na tym etapie musimy być nastawieni na całkiem spore koszty.

Ile można zarobić na solidnym pozycjonowaniu strony?

Zależnie od branży może być to prawdziwa żyła złota lub jedynie wsparcie naszych działań reklamowych. Również obecne czasy z powodów pandemii sprzyjają rozwijaniu tego kanału sprzedaży i znacznie więcej osób decyduje się na reklamowanie swojej firmy poprzez pozycjonowanie w Google. Dla wielu firm taki sposób działania jest absolutnie kluczowy w pozyskiwaniu klientów.