Wyceniamy wartość auta służbowego – z czyjej pomocy skorzystać?

W wielu firmach samochody służbowe są na porządku dziennym. Jeżdżą nimi zarówno właściciele, jak i pracownicy. Samochody firmowe są nie tylko środkami transportu, ale również bardzo często pełnią rolę wizytówek firmy. Warto więc dbać o to, by pojazdy były w pełni sprawne, eleganckie i doskonale się prezentowały. Jeśli auto przestaje spełniać swoją rolę, warto je natomiast sprzedać, a uzyskane w ten sposób środki potraktować jako wkład do zakupu kolejnego, lepszego auta.

Samochód służbowy należy sprzedać, gdy przestaje spełniać swoje zadanie lub zaczyna być w naprawdę kiepskim stanie, kiedy trzeba włożyć sporo środków w jego naprawę i przywracanie sprawności. Ale to nie jest jedyny powód, gdy firmy pozbywają się swoich pojazdów. Sprzedaż samochodów to także dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy firma zaczyna być w kiepskiej kondycji finansowej i poszukuje oszczędności. Utrzymanie floty samochodowej, szczególnie bardzo licznej, jest kosztowne. Jeśli ją nieco uszczuplimy, nie tylko zmniejszymy comiesięczne wydatki, ale również zyskamy dodatkowe pieniądze ze sprzedaży samochodów.

Warto sprzedawać za dobrą cenę

pomoc drogowa A2Aby sprzedać samochód za tyle, ile jest wart, dobrze jest najpierw dokładnie ustalić, w jakich cenach sprzedawane są konkretne modele z danego rocznika czy z podobnym przebiegiem kilometrów. Właściciele firm nie zawsze znają się akurat na motoryzacji i wycenie samochodów, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego, który potrafi szybko i sprawnie wycenić samochód. Za podaną kwotę można wtedy samochód wystawić w ogłoszeniu w sieci lub skorzystać z oferty skupu samochodów, który zaoferuje dobre pieniądze. Jeśli zależy nam na szybkiej sprzedaży auta, lepszym rozwiązaniem będzie skup. Wtedy bowiem nie trzeba długimi tygodniami czy jeszcze dłużej czekać na klientów, którzy będą zainteresowani zakupem auta.

Dobry skup ma dobre ceny

Skupy samochodów działają w większości przypadków na bardzo podobnych zasadach. Odbierają samochody od właścicieli, oferują im konkretną gotówkę, a także zajmują się wszelkimi formalnościami. Sprawdzony skup aut Szczecin to propozycja dla osób, którym zależy na wysokiej jakości obsłudze oraz szybkim zrealizowaniu całej transakcji. Wystarczy umówić się z przedstawicielem skupu na spotkanie, w trakcie którego wyceni on samochód. Kwota z pewnością będzie nieco niższa niż kwota, jaką podał wcześniej rzeczoznawca. Skupy aut działają właśnie w tren sposób – kupują taniej, by sprzedać nieco drożej. Właściciele sprzedawanych aut mogą natomiast mieć pewność, że szybko sprzedadzą samochód i nie będą musieli martwić się żadnymi formalnościami. To do nich należy decyzja, czy nieco taniej sprzedać samochód od ręki, czy jednak żądać sporo wyższej kwoty, ale za to czekać nie wiadomo ile na potencjalnych klientów z internetowego ogłoszenia.