Własny biznes kosmetyczny – od czego zacząć?

Każdy z nas pragnie czuć się atrakcyjnie i młodo. Manicure, pedicure, masaż oraz inne zabiegi kosmetyczne pomagają w uzyskaniu tego efektu. To również idealny sposób na zrelaksowanie się po długim i ciężkim dniu w pracy. Wszystkie czynności wykonują profesjonalne i doświadczone kosmetyczki. Obecnie coraz więcej młodych dziewczyn decyduje się na otwarcie własnego biznesu kosmetycznego. Na co w takiej sytuacji należy zwrócić uwagę? Co jest niezbędne w wyposażeniu? Wyjaśnimy te kwestie w poniższym artykule.

Wiedza kluczem sukcesu

Jeśli marzy ci się swój własny gabinet czy salon kosmetyczny, konieczne jest odpowiednie wykształcenie i wiedza. Możesz je zdobyć po ukończeniu zawodowego kursu lub dwuletniego studium kosmetycznego. W studium kosmetycznym nauczane są przedmioty niezbędne w pracy kosmetyczki: anatomia, fizykoterapia, dermatologia, chemia kosmetyczna, kosmetologia, psychologia, higiena, dietetyka, elementy ekonomii. Drugą możliwością jest ukończenie trzyletnich studiów kosmetologicznych. Wówczas otrzymasz dyplom i tytuł kosmetologa. Kosmetolog oprócz wcześniej wymienionych przedmiotów poznaje jeszcze patofizjologię, biochemię, histologię, toksykologię, mikrobiologię, alergologię, immunologię, podstawy chirurgii plastycznej, masażu, farmakologii, aromaterapię, właściwości roślin leczniczych i język obcy. To, który rodzaj kształcenia wybierzesz, zależy tylko od ciebie

Wyposażenie

Gdy mamy już wiedzę, kolejnym etapem jest wybór lokalu i odpowiedniego wyposażenia. Jeśli decydujesz się na otwarcie gabinetu kosmetycznego, lokal nie musi być sporych rozmiarów. Więcej przestrzeni konieczne jest przy prowadzeniu salonu kosmetycznego. Klient musi czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. Wyposażenie zależy od tego, jakie usługi będziesz oferować klientom. Do podstawowego umeblowania należą: szafki, komody, stolik, lustra, lampa, szafa stojąca, łóżko kosmetyczne, wieszak dla klientów, szafka pod umywalkę i oczywiście najważniejsze – wygodny fotel kosmetyczny. Klient spędzi na nim większą ilość czasu, a więc musi on spełniać największe standardy. Szeroki wybór foteli kosmetycznych i innych mebli oferuje strona internetowa https://activeshop.com.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne.html. Warto odwiedzić tę stronę i zapoznać się z ofertą.

Rodzaje foteli kosmetycznych

Wyróżniamy kilka rodzajów foteli kosmetycznych. Są to między innymi fotele: manualne, hydrauliczne oraz elektryczne. Fotel kosmetyczny manualny jest modelem najprostszym, z ręcznie regulowanym kątem podparcia pleców i nóg. Jest wyposażony w zdejmowane podłokietniki i zdejmowany zagłówek, obity łatwą do utrzymania w czystości skórą ekologiczną. Fotele hydrauliczne są droższe od manualnych. Ich zaletą jest łatwość regulowania wysokości bez względu na obciążenie oraz możliwość obrotu siedziska w dowolnym kierunku. Może to być przydatne na przykład przy wykonywaniu makijażu. Fotele elektryczne są najdroższe. Regulacja wysokości i kąta nachylenia poszczególnych elementów odbywa się za pomocą panelu sterowania lub pilota i nie wymaga wkładania w te czynności jakiejkolwiek siły.