Marka własna a rozwój działalności firmy handlowej

Wprowadzenie marki własnej do oferty sieci lub placówki handlowej może przynieść szeroko zakrojone korzyści dla przedsiębiorstwa – nie tylko finansowe, ale też wizerunkowe. Ponadto można wypracować dla swojej firmy wiodącą pozycję w danym segmencie rynku. Dowiedz się, jak marka własna pozwoli Ci rozwinąć swoje przedsiębiorstwo handlowe.

Większe zyski ze sprzedaży

Wprowadzenie do oferty sieci handlowej produktów marki własnej pozwala w dwojaki sposób zwiększać zyski ze sprzedaży. Wszystko dlatego, że koszty zlecenia produkcji specjalizującemu się w danej dziedzinie produktów, są o wiele niższe i obarczone znacznie mniejszym ryzykiem niż uruchomienie własnej produkcji. Koszty kontraktowej produkcji mogą być także konkurencyjne dla kosztów hurtowych zakupów produktów rozpoznawalnych marek.

Zatem w jaki sposób możesz zwiększać zyski ze sprzedaży produktów marek własnych? Pierwszy sposób to zaoferowanie produktów w niskiej cenie i podniesienie w ten sposób wolumenu sprzedaży, natomiast drugi – ustalenie wyższej marży. Produkcję artykułów marki własnej z branży chemii motoryzacyjnej, technicznej i kosmetyków samochodowych możesz zlecić firmie https://ondo.eu/.

Zdobywaj zaufanie i lojalność konsumentów

Kluczem jest zaoferowanie takich produktów, które spełnią bardzo precyzyjnie określone oczekiwania klientów, którzy są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb. Jeśli wprowadzenie swoich produktów private label poprzedzisz dokładnymi badaniami rynku, masz spore szanse na to, by zaoferować im dokładnie to, czego chcą, a w dodatku w dobrej cenie. Jest to pewny sposób na zdobycie ich zaufania i nakłonienia ich do ponownego zakupu.

Kreuj swój segment rynku

Jeśli uda Ci się zdobyć zaufanie konsumentów i chętnie będą sięgać oni po Twoje produkty marki własnej, jako że trafiłeś w ich oczekiwania, wówczas straty odczuje Twoja konkurencja. Aby je odrobić, będzie musiała zaoferować produkt o podobnych właściwościach i w konkurencyjnej cenie. W ten sposób zaczniesz dyktować warunki na pewnym obszarze rynku.

Zaoferuj rodzinę produktów

Produkt marki własnej, który przypodobał się klientom, jest dobrym punktem wyjścia do zbudowania oferty uzupełniających się dóbr, np. rodziny kosmetyków samochodowych o różnym zastosowaniu, ale tak samo wysokiej skuteczności. Jeśli klient będzie zadowolony z kolejnych produktów, wówczas obdarzy zaufaniem całą markę.

Sprzedawaj hurtowo

Atrakcyjność Twoich produktów musi przełożyć się na popyt, co z kolei spowoduje, że w swojej ofercie będą chciały je mieć inne punkty lub sieci sprzedaży detalicznej. Jest to dla Ciebie okazja do rozpoczęcia sprzedaży hurtowej lub bezpośrednio w kanale B2B.

Przekonuje Cię wizja rozwoju firmy handlowej dzięki marce własnej? Odwiedź stronę https://ondo.eu/stworz-marke-wlasna/ i przekonaj się, jak wygląda proces tworzenia swoich produktów private label.