Web designer vs Klient – pierwsze spotkanie i jak się do niego przygotować?

Potrzebujemy dobrej strony internetowej, czy możesz zrobić to dla nas? Web designerzy słyszą to przez cały czas. Spójrzmy prawdzie w oczy – ich klienci nie są specjalistami od marketingu, a ponieważ są oni poza obszarem specjalizacji, kwestie związane z marketingiem, takie jak projektowanie stron internetowych, często powodują, że czują się nerwowo i niekomfortowo.

Wspaniale! Właśnie dlatego cię wynajęli! Utalentowani marketerzy agencji korzystają z okazji, aby delikatnie poprowadzić klientów poprzez proces tworzenia wspaniałej strony internetowej w taki sposób, aby czuli się uwzględnieni, zainwestowali i która wyznacza uzasadnione oczekiwania dotyczące ram czasowych i kosztów.

Jednak musisz pamiętać, by pierwsze pytanie, jakie zadasz potencjalnemu klientowi, brzmiało: “Dlaczego zmieniasz/tworzysz swoją stronę internetową?”

“Czy to dlatego, że chcą czegoś „wow”? – Jeśli chcą czegoś „wow”, cóż, musisz się zastanowić, czy takie tworzenie stron Warszawa to dobra inwestycja. Jaki jest problem? Czy to się nie zmienia? Czy to nie pasuje do Twojego brandingu? Co skłoniło cię do kontaktu z agencją? ”

Dobra agencja musi dotrzeć do sedna tego, ponieważ wiele razy, klient może zacząć mówić, że chce, aby jego strona internetowa wyglądała elegancko i cudownie, ale jeśli wszystko, co robi agencja, to jedynie ta cudowność, bez zagłębiania się w inne problemy i pytania, strona nie przyniesie korzyści klientowi. ”

Dobry agent czy web designer, że gdy spotyka się z klientami, którzy potrzebują usług projektowania stron internetowych, z zadowoleniem przyjmuje wyzwanie, by rzucić wyzwanie swojemu zespołowi jako projektantom, mając na celu tworzenie pozytywnych doświadczeń internetowych, które sprawiają, że ludzie chcą wchodzić w interakcje.

Przygotowanie do spotkania

W porządku – spotkanie jest zaplanowane, a klient chce, żebyś zaprojektował stronę internetową dla jego firmy. Jak dobry zwiadowca, chcesz być przygotowany, a to naprawdę niewiele. Najlepiej jeśli specjalista audytuje zawartość i strony bieżącej witryny oraz sprawdza analitykę, aby lepiej zrozumieć, co działa, a co nie.

Dodatkowe rzeczy, które możesz zrobić, aby przygotować się do spotkania:

Praca domowa – odwiedź ich obecną stronę internetową (jeśli istnieje) i przejrzyj istniejące zabezpieczenia marketingowe, aby uzyskać podstawową wiedzę na temat tego, co robi firma, poznaj ich elementy związane z brandingiem, takie jak użycie logo i schematy kolorów, poczuj ich głos i kulturę firmy oraz zyskaj inny wgląd.
Upodobania i niechęci klienta – Poproś klienta, aby udostępnił przykłady kilku stron internetowych, aby zrozumieć, jakie elementy projektu im się podobają i czego unikać. Zapytaj ich, co przyciąga lub odpycha ich do tej witryny.
Lista kontrolna witryny – wyślij tę listę z wyprzedzeniem i poproś, aby osoba decyzyjna zastanowiła się nad wyborem, który należy podjąć. Następnie przygotuj się do przejrzenia jej z klientami, aby upewnić się, że wszystkie aspekty zostały uwzględnione przed rozpoczęciem projektowania.

Powodzenia, klient jest Twój!

Agencja interaktywna 4dl.pl