Czy uzyskanie dotacji dla firmy naprawdę jest wyzwaniem?

Dla małych firm dostępne są setki dotacji rządowych, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze, obniżyć koszty rozpoczęcia działalności i pomóc w rozwoju firmy. Przeczytaj nasz przewodnik, jak znaleźć i otrzymać dotację rządową dla Twojej nowej firmy a będziesz o krok bliżej do spełnienia biznesowych marzeń.

Dotacje rządowe dla nowych firm w Polsce obejmują szereg opcji – od oszczędzania na lokalach i stawkach, po zakup taniego zakładu lub sprzętu IT. Dotacje są dostępne w różnych formach, a w całej Polsce dostępnych jest ogrom dotacji rządowych dla małych firm. Chociaż dostępnych jest wiele dotacji, uzyskanie dotacji dla małej firmy od rządu może być wyzwaniem. Dotacje rządowe są często złożone i obejmują wiele procesów i etapów, a każda dotacja będzie miała własne wymagania i kryteria składania wniosków. Większość dotacji dla małych firm jest przyznawana w celu pomocy w rozpoczęciu lub rozpoczęciu nowej działalności w celu tworzenia miejsc pracy i stymulowania gospodarki. Dostępnych jest mniej dotacji dla bardziej ugruntowanych firm. Oto nasz przewodnik dotyczący ubiegania się o dotację rządową na nowy biznes.

Gdzie znaleźć dotacje rządowe dla nowych firm?

Dotacje rządowe są dostępne dla firm z Polski. Jeśli rozpoczynasz działalność tutaj – koniecznie zacznij od przydatnej wyszukiwarki wsparcia finansowego dla firm, czy też urzędu pracy. Jest naprawdę wiele opcji finansowania zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw, a strona internetowa będąca wiarygodnym źródłem najlepiej wskaże na możliwości finansowania oraz wskazuje też, o czym trzeba pamiętać tworząc biznes plan wzór – co również jest naprawdę pomocne.

Jakie rodzaje nowych dotacji biznesowych są dostępne?

Dotacje rządowe są dostępne w różnych formach – od obniżonych kosztów i bezpłatnego sprzętu po nagrody pieniężne, które pomogą w rozwoju Twojej nowej firmy. Generalnie dotacje rządowe mają formę dotacji bezpośredniej. Dotacja bezpośrednia – są to pieniądze przyznane Twojej nowej firmie na pokrycie podstawowych potrzeb związanych z rozpoczęciem działalności, takich jak:

  • szkolenia,

  • inwestycje w sprzęt,

  • zdobywanie nowych rynków, takich jak eksport zagraniczny.

Większość dotacji oczekuje, że Twoja firma zapewni 50% wartości dotacji, ale dostępne są fundusze innego rodzaju w zależności od sektora biznesowego. Alternatywy dla dotacji biznesowych również są czymś co warto przemyśleć. Dotacje biznesowe mogą nie zawsze być dostępne lub odpowiednie dla Twojej firmy. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieją alternatywy dla dotacji biznesowych, takie jak na przykład finanse kapitałowe – wtedy sprzedajesz część swojej firmy w zamian za finansowanie.

Niektóre programy finansowania kapitałowego oferują do 50% obniżkę podatku dochodowego od inwestycji w nowe firmy. Są jednak tutaj ścisłe wytyczne ubiegania się o takie formy finansowania – na przykład to, że firmy muszą mieć mniej niż dwa lata i zatrudniać mniej niż 25 pracowników.

Pożyczka uprzywilejowana – to kolejna alternatywa. Jest to podobne do dotacji, ale w rzeczywistości są to pożyczki o niższym oprocentowaniu i korzystniejszych warunkach niż te, które można znaleźć za pośrednictwem innych dróg pożyczkowych.

Polecamy:
https://www.pewnybiznes.info/profesjonalne-szkolenia-specjalistow/