Urządzamy gabinet lekarski – o jakich elementach dekoracji warto pomyśleć?

Aranzacja_9335032-min

Urządzenie gabinetu lekarskiego nie jest wcale prostym zadaniem. Musi być on bowiem doskonale zaprojektowany, uwzględniać potrzeby zarówno lekarza, jak i jego pacjentów i być podzielony na kilka funkcjonalnych stref. Warto więc zadbać o wystrój gabinetu odpowiednio wcześniej, gdyż robienie tego na ostatnia chwilę spowoduje, że miejsce, w którym lekarz przyjmować będzie pacjentów, będzie pozostawiało wiele do życzenia.

W urządzaniu gabinetów lekarskich można zaobserwować pewnego rodzaju trendy, które sa podyktowane nie tylko względami estetycznymi czy wizerunkowymi, ale też funkcjonalnością i wygodą. Gabinety lekarskie najczęściej mają jasną, przejrzystą stylistykę. Białe lub bardzo jasne są zarówno meble, jak i dodatki do dekoracji wnętrza, ściany, aranżacje okienne czy oświetlenie. Stwarza to wrażenie sterylności, a także zdecydowanie ułatwia utrzymanie czystości w pomieszczeniu. Co więcej, jasne pomieszczenia wydają się tez optycznie większe i bardziej przestronne, dlatego na jasne kolory warto malować szczególnie te wnętrza, które są dosyć niewielkie lub pozbawione odpowiednio dużego oświetlenia dziennego.

Umiejętne połączenie wszystkich elementów wystroju

endokrynolog gdynia prywatnieJeśli urządzamy gabinet lekarski pamiętajmy jednak nie tylko o kolorystyce, ale również o innych elementach wystroju wnętrza. Na wstępie skupmy się na meblach. Muszą być one dosyć proste, funkcjonalne oraz łatwe do utrzymania w czystości. W gabinecie lekarskim liczy się prostota i elegancja, wartości dekoracyjne zdecydowanie spadają na drugi plan. Trzeba również pamiętać, że w gabinecie musza znajdować się odpowiednie półki, szuflady czy szafki, które zapewnią bezpieczne przechowywanie dokumentacji medycznej. Kolejne szafki muszą być przeznaczone na leki czy różnego rodzaju środki opatrunkowe. Warto poświęcić nieco czasu, aby meble do gabinetu lekarskiego nie tyko spełniały wszystkie kwestie związane z funkcjonalnością, ale jednocześnie były dosyć efektowne i pasowały do wnętrza.

Co na ścianie w gabinecie?

W urządzeniu wygodnego i efektownego gabinetu lekarskiego mogą nam pomóc także nowoczesne dekoracje ścienne, między innymi fototapety. To prawdziwy hit w aranżacji wnętrza, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony osób urządzających domy, mieszkania, biura czy właśnie gabinety lekarskie. Fototapeta na ścianie daje praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż na zdjęciu możemy umieścić praktycznie wszystko. Co więcej, takie rozwiązanie jest też wygodne pod kątem utrzymania czystości. Fototapety są zmywalne, można je czyścić zwykłą wilgotną szmatką, a przy tym są odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie światła słonecznego, wilgoci czy wody. Dzięki temu przez długi czas wyglądają jak nowe i ozdabiają wnętrze, w którym zostało położone. Jeśli urządzamy gabinet lekarski, warto wybierać przede wszystkim takie tapety, które w jakimś stopniu nawiązują do konkretnej działalności lub potrafią optycznie powiększyć wnętrze czy nadać mu odpowiedni charakter. Bardzo popularne i chętnie wybierane są szczególnie fototapety 3D, które dają wrażenie trójwymiarowości i powiększają pomieszczenie. Fototapety 3D to rozwiązanie, dzięki któremu każde pomieszczenie zyska na wyglądzie i atrakcyjności.