Urlopowe last minute: dlaczego Egipt?

Powodów jest wiele. Świetna wartość za przystępną cenę to główny powód. Możesz odwiedzić ten fascynujący kraj po niższej cenie niż większość miejsc na świecie. Znajdziesz dzisiaj liczne pakiety wycieczkowe które zapewniają niesamowite wrażenia dobrej jakości w dobrej cenie, dzięki czemu Egipt stanowi wyjątkowy stosunek jakości do ceny.

Z przyczyn historycznych i archeologicznych Egipt po prostu nie ma sobie równych.

Egipt jest:

  • kolebką cywilizacji,

  • krajem żywej przeszłości,

  • krajem kontrastów

  • miejscem, od którego wszystko się zaczęło.

Decydując się na egipt last-minute.io dowiesz się, jak wielką rolę Egipt odgrywał w historii, zarówno starożytnej, jak i współczesnej. Odwiedzicie i zobaczycie tak wiele zabytków jak żadne inne miejsce, możecie zobaczyć zabytki faraona, nubijskie, azjatyckie, greckie, rzymskie, żydowskie, koptyjskie, islamskie, a nawet europejskie w jednym kraju, Egipcie!

Ze względu na warunki pogodowe Egipt ma bardzo przyjemny klimat przez większość roku, jeśli jesteś osobą lubiącą spędzać czas na plaży, możesz cieszyć się nadmorskimi kurortami na wybrzeżu Morza Czerwonego doskonałym sposobem na relaks przed powrotem do domu.

Ostatni, ale nie mniej ważny powód – na miejscu będą piękni i niesamowici mieszkańcy Egiptu. Poczuj ciepło, gościnność, życzliwość i przyjaźń narodu egipskiego.

Urlopowe last minute: dlaczego Kair?

Stolica Egiptu, tętniące życiem miasto, serce egipskiej polityki, finansów, kultury i oczywiście dom jednego z cudów starożytnego świata, piramid w Gizie. Zajmuje powierzchnię ponad 453 km kwadratowych, mniej więcej połowę wielkości Nowego Jorku, ale mieszka tam dwukrotnie więcej ludzi. Jest zatłoczona, hałaśliwa i niezbyt dobrze zaplanowana ale jej ulice i zaułki kryją niezliczone skarby, które sprawiają, że warto je odwiedzić. Kair leży nad rzeką Nil i obejmuje również dwie wyspy:

  • Gezirę (Zamalek)

  • Rodę (Rawda, Rhoda)

Obie połączone mostami.

lubiatowo domekW Egipskim Muzeum Starożytności w Kairze znajdziesz imponującą kolekcję artefaktów przedstawiających spuściznę faraonów i egipskiej historii starożytnej, położoną w centrum Kairu, bardzo blisko placu Tahrir, kolejną z najważniejszych atrakcji w centrum Kairu, chociaż Square nie oferuje wiele do zobaczenia – zdajesz sobie sprawę, że to miejsce, gdzie wszyscy się spotykają.

Islamski Kair, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ma wiele średniowiecznych zabytków islamu, wszystkie skupione w jednym obszarze, tutaj znajduje się także Khan Al Khalili Bazaar, jeden z najstarszych rynków handlowych na świecie, spacerując po Starym Kairze cofając się w czasie z odgłosami kupców handlujących i targujących się, zapachami jedzenia i widokami ludzi zajmujących się swoimi sprawami, tak jak robili to od XIV wieku.

W obrębie Kairu Islamskiego znajduje się Cytadela i Meczet Muhammada Ali, dwie bardzo popularne atrakcje turystyczne. Z Tarasów Cytadeli roztaczają się wspaniałe widoki na Kair. Meczet znajduje się na terenie Twierdzy i jest jednym z najbardziej widocznych Zabytków Kairu.

Innym ważnym miejscem do odwiedzenia jest Koptyjski Kair, w którym znajduje się wiele pięknych kościołów i Muzeum Koptyjskie. Dowiedz się o chrześcijańskiej historii Egiptu przed przybyciem islamu oraz o koptyjskich chrześcijanach, którzy żyją i praktykują swoją religię w dzisiejszym Egipcie.