Technik komputerowy – kilka porad na początku kariery w tym biznesie

20141210194951-10-questions-to-ask-when-hiring-a-webmaster

Myślisz o pracy w branży komputerowej? Jeśli tak to założę się, że wiesz więcej o komputerach niż ktokolwiek, kogo znasz, a twoja rodzina i przyjaciele spoglądają na ciebie, jakbyś był jakimś tech- bogiem. Twoi rodzice i nauczyciele mówią, że jesteś cudownym informatykiem i prawdopodobnie zostałeś porównany do innych uczniów z twojej klasy. To dobrze, gdy porównują cię do ludzi, którzy nie są w tej dziedzinie, ale co, kiedy porównujesz siebie do ludzi, którzy są w branży? To są ludzie, z którymi będziesz rywalizować.

Nigdy nie przestawaj się uczyć.

Przemysł komputerowy rozwija się znacznie szybciej niż inne gałęzie przemysłu, więc musisz dalej się uczyć, bo inaczej zostaniesz w tyle. Chwila, gdy myślisz, że wszystko już wiesz, to moment, w którym przestajesz się uczyć. Jeśli przestaniesz się uczyć, to już w tym momencie nie wiesz wszystkiego. W branży komputerowej codziennie trzeba uczyć się czegoś nowego.

Jest wielu ludzi, którzy nie realizują swoich marzeń, takich jak założenie własnej firmy komputerowej, ponieważ nie mają na to pieniędzy. Nigdy nie rezygnuj z tej szansy ze względu na brak pieniędzy, ponieważ zawsze jest sposób, w jaki możesz sobie z tym wyzwaniem poradzić. Rzucenie palenia pozwoli zaoszczędzić kilkaset złotych miesięcznie, sprzedając telewizor i kupując coś tańszego zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, by pójść do księgarni i prawnika, aby legalnie założyć firmę. Odłączenie telewizji kablowej uwolni jakieś 50-100 zł miesięcznie, które można przeznaczyć na reklamę, a tani telefon komórkowy i organizator kieszeni to wszystko, czego naprawdę potrzebujesz.

imagesJeśli ktoś nie chce odmówić sobie tych rzeczy, aby pójść za swoim marzeniem, to nie chce tego wystarczająco. Zamiast kupować luksusy, kupuj rzeczy, które pomogą Ci zarobić pieniądze jak zestaw naprawczy do serwisu technicznego. Np. można kupić Macbooka, by nauczyć się zarówno sprzętu Mac, jak i oprogramowania. Dzięki temu naprawiając później innym sprzęt Macintosh możesz zarobić więcej niż wydałeś na MacBooka, podobnie robiąc zakupy na Gamera.pl– poznając specjalne sprzęty dla gamerów możesz stworzyć unikatową niszę, w ramach której będziesz mógł im pomóc w serwisie. Będziesz uzbrojony w praktyczną wiedzę, a to jest najważniejsze.

Umiejętności – klucz do sukcesu.

Jest wiele fajnych rzeczy, o których można dowiedzieć się o komputerze, np. wyciskanie kilku dodatkowych klatek na sekundę z karty graficznej. Jest jednak mało prawdopodobne, abyś potrzebował tych umiejętności podczas pracy dla klienta. Zamiast tego lepiej nauczyć się takich umiejętności, jak usuwanie wirusów i tworzenie sieci, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że napotkasz na nie zapotrzebowanie, co przełoży się na więcej pieniędzy. Tak rozwiniesz swój biznes.

Ponadto, w tym samym czasie rozwijaj też swoje umiejętności marketingowe, ponieważ możesz być najlepszym technikiem komputerowym na świecie, ale jeśli nikt o tym nie będzie wiedział – za wiele nie zarobisz.

Jaka jest różnica między kimś, kto dopiero co wstąpił na siłownię, a kulturystą na tej samej siłowni? Jeden z nich ma już za sobą ciężką pracę. W tej branży jest tak samo!