Szukasz pomysłu na pewny biznes? Pomyśl o punkcie kurierskim

Przesyłki kurierskie nadają i odbierają dzisiaj praktycznie wszyscy. Dlatego usługi w tym zakresie mają się całkiem dobrze, a branża kurierska należy do jednych z najdynamiczniej rozwijających się. Zatem jeśli myślisz o własnym biznesie, który będzie nie tylko opłacalny, ale i stabilny, a nawet z realnymi perspektywami rozwoju – pomyśl o otwarciu punktu kurierskiego. Podpowiadamy, najistotniejsze kwestie w tym zakresie.

Czym jest punkt kurierski?

Prowadząc punkt kurierski stajesz się pośrednikiem pomiędzy firmami przewozowymi, a osobami nadającymi i odbierającymi przesyłki, zarówno indywidualnymi, jak i firmami, np. sklepami internetowymi. Tych nie brakuje i po jednej i po drugiej stronie. Klienci indywidualni wysyłają paczki do swoich najbliższych oraz oczywiście dokonują zakupów przez internet. Przedsiębiorcy wysyłają towary swoim klientom. Kurierzy realizują transport. Punkt kurierski będzie zatem pośrednikiem przyjmującym i odbierającym paczki oraz współpracującym z przewoźnikami.

Własna działalność, czy może franczyza?

Punkt kurierski można prowadzić na własną rękę, po prostu zakładając działalność gospodarczą. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się obecnie franczyza punktu kurierskiego. Decydując się na takie rozwiązanie, proponowane m.in. na https://pakersi.pl/, zyskujesz przede wszystkim lepsze stawki u przewoźników (to franczyzodawca negocjuje ceny, jako strategiczny partner przewoźników, tym samym uzyskując zdecydowanie atrakcyjniejsze warunki realizacji dostaw przesyłek).  Franczyzodawca przekazuje Ci także swoje know – how, udostępnia metody prowadzenia działalności i znak towarowy, dzieli się z Tobą wiedzą. Dzięki temu już na starcie dysponujesz wszystkim, co niezbędne do prowadzenia biznesu, a dodatkowo zyskujesz stawki, których nie mógłbyś samodzielnie wynegocjować prawdopodobnie nawet po latach prowadzenia działalności. Co więcej, w wielu przypadkach przewoźnicy nie chcą podpisywać umów z punktami kurierskimi prowadzonymi przez samodzielnych przedsiębiorców.

Czy to się opłaca?

Okazuje się, że prowadzenie punktu kurierskiego w formie franczyzobiorcy jest zdecydowanie bardziej opłacalne, niż własna działalność. Poza wspomnianymi już korzystnymi stawkami u przewoźników, zyskujesz czas, który konieczny byłby m.in. na samodzielne znalezienie i urządzenie lokalu, rejestrację firmy, marketing, czy po prostu pozyskanie zleceń. W przypadku franczyzy we wszystkich wymienionych przedsięwzięciach wspiera Cię franczyzodawca. Dodatkowo oszczędzasz – na szkoleniach sprzedażowych, czy innych wydatkach, których nie poniesiesz, lub które poniesiesz w mniejszym zakresie.