Szkoła podstawowa za granicą

Polska szkoła online za granicą to idealne rozwiązanie dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, którzy chcą, aby ich pociechy uczyły się zgodnie z polską podstawą programową i praktykowały naukę języka polskiego. Libratus umożliwia zapisanie dziecka do polskiej szkoły podstawowej, w której nauka odbywa się w domach Polonii na całym świecie. Szkoła online z Libratusem to dostęp do polskiej edukacji i wysokiej jakości pomocy edukacyjnych. Jakie jeszcze korzyści wniesie do życia Twojej rodziny? Dowiesz się z tego artykułu.

Polska szkoła stacjonarnie? Niestety to nie dla nas…

Polska szkoła w miejscu zamieszkania za granicą bywa pierwszą opcją, na którą decydują się rodziny polonijne. Zdarza się jednak, że polska szkoła stacjonarna nie jest dla nich dostępna. Czasami problematyczne jest dojeżdżanie kilka godzin w obie strony, aby spędzić sobotę w szkolnym budynku. Często weekendowe plany kolidują z ofertą sobotnich zajęć w polskiej szkole. Jeszcze innym razem zdarza się coś nieoczekiwanego i polska szkoła może zostać zamknięta, jak to działo się wskutek pandemii. Bez względu na to, jaki jest powód rezygnacji z polskich szkół stacjonarnych, pojawia się trudna sytuacja, która wymaga znalezienia nowego rozwiązania.

Uczymy się przez Internet! Tylko, co wybrać?

Kiedy z indywidualnych przyczyn zapis do polskiej szkoły stacjonarnej nie jest możliwy, podejmujecie decyzję o znalezieniu innego źródła wiedzy w języku polskim. We współczesnym świecie, pełnym technologicznych nowości i ogromu wiedzy zgromadzonej w sieci, nauka przez Internet jest doskonałą formą edukacji. Zawsze pod ręką, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze dnia. Komfort i wygoda – bez dwóch zdań. Pojawia się jednak „ale”. Informacji i dostępnych ofert jest tak wiele, że nie wiecie, na co się zdecydować. Takie zjawisko znane jest w psychologii jako „tyrania wyboru” i niestety towarzyszy nam coraz częściej. Polska szkoła online byłaby świetnym rozwiązaniem – tylko jak ją znaleźć?

Szkoła online, czyli polska szkoła przez Internet z Libratusem

Odpowiedź na pytanie, gdzie znaleźć polską szkołę dla Twojego dziecka już istnieje – Ty odkryj, jak ona brzmi i zdecyduj. Projekt Polskich Szkół Internetowych Libratus to szkoła online, dzięki której dziecko może uczyć się w polskiej szkole z wnętrza swojego domu. Nauka w Libratusie jest formą spełniania polskiego obowiązku szkolnego w trybie nauczania domowego. Dzieci polonijne w wieku 6-14 lat, które na stałe mieszkają poza granicami Polski, mogą uczyć się w polskiej szkole i otrzymywać polskie świadectwa. Zapisując dziecko do Libratusa dajesz mu możliwość nauki w polskiej szkole podstawowej, a co za tym idzie, edukacji zgodnie z polską podstawą programową.

Szkoła online z platformą edukacyjną Libratusa

Nie mniej ważne jest to, aby Twoje dziecko miało odpowiednie narzędzia do nauki. Zespół Libratusa przygotował dla każdego ucznia dostęp do indywidualnego konta na Internetowej Platformie Edukacyjnej do nauki. Szkoła online z Libratusem to dostęp do innowacyjnego narzędzia dydaktycznego, które zawiera przeróżne materiały edukacyjne. Pomoce dydaktyczne przygotowane są w formie trakcyjnej dla dzieci, aby budować ich motywację i zaangażowanie w zdobywanie wiedzy. No i w końcu to źródło informacji i ciekawostek z przedmiotów realizowanych w danej klasie.

Co jeszcze zyskacie dzięki nauce z Libratusem?

Już wiesz, że szkoła online w internetowej klasie Libratusa to szansa na naukę Twojego dziecka w polskim systemie edukacji. Z tym nieodłącznie wiąże się poszerzanie wiedzy z przedmiotów realizowanych w szkole podstawowej – i to w języku polskim. Twoja pociecha zyskuje więc szansę na rozwój, zdobywanie wiedzy i rozwijanie znajomości języka polskiego. Dzięki nauce w polskiej szkole i praktykowaniu języka polskiego będzie mogła utrzymywać kontakt z bliskimi z Polski. Libratus to również ludzie – społeczność zrzeszająca Polonię na każdym kontynencie. Szkoła online to szansa na poznanie innych dzieci, których rodzice również mają polskie korzenie – dzieci, które też są Polakami.

Jak skontaktować się z Libratusem?

Jeśli temat Cię zainteresował i chcesz dowiedzieć się więcej jak wygląda internetowa szkoła podstawowa za granicą: