Świetliki dachowe – zobacz dlaczego warto zainstalować je we własnej firmie

Świetliki dachowe to doskonale rozwiązanie nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przemysłowym. Dzięki świetlikom można zwiększyć ilość światła wpadającego do wnętrza, a co za tym idzie, poprawić warunki świetlne i komfort użytkowania pomieszczeń. Nie bez znaczenia są również spore oszczędności, jakie są generowane przy większym wykorzystaniu światła dziennego.

Świetliki dachowe są rozwiązaniem prostym, funkcjonalnym i wyjątkowo praktycznym. Świetnie sprawdzają się w takich obiektach przemysłowych, jak hale produkcyjne, magazynowe czy logistyczne. Pozwalają na doprowadzenie do wnętrza większej ilości naturalnego światła, dzięki czemu zapewniają optymalne warunki oświetleniowe. Świetliki można montować zarówno w nowo powstających budynkach, jak i w takich, które już od dawna istnieją. Najczęściej wykonywane są z mocnego poliwęglanu lub innych wyjątkowo trwałych i solidnych tworzyw sztucznych, które są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, a także na uszkodzenia, przeciążenia czy inne zagrożenia. Świetliki dostępne są w różnych modelach i rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego zamawiającego.

Oszczędność energii elektrycznej

Dzięki zamontowaniu świetlików dachowych możemy sprawić, że we wnętrzu pomieszczeń przemysłowych będzie zdecydowanie jaśniej. Przemysłowe konstrukcje często są tak zaplanowane, że nie ma w nich światła dziennego nawet przy pełnym słońcu. A to generuje dosyć wysokie koszty energii elektrycznej, którą trzeba wykorzystywać do oświetlania pomieszczeń praktycznie przez cały czas. Jeśli w dachu zamontujemy świetliki, zapewnimy wnętrzu odpowiedni dopływ światła, dzięki czemu będzie można znacznie zmniejszyć zużycie energii. Co więcej, nowoczesne świetliki, podobnie jak inne okna dachowe, są również wyposażone w systemy mikrowentylacji. Można więc je wykorzystać do wymiany powietrza we wnętrzu i wsparcia systemu wentylacji, która w niektórych halach magazynowych czy przemysłowych pozostawia wiele do życzenia.

Warto wybierać sprawdzone rozwiązania

Jeśli inwestor chce zamontować świetliki o doskonałej jakości i trwałości, powinien wybierać produkty pochodzące od dobrych i sprawdzonych producentów, zapewniających bezproblemowe użytkowanie wszystkich produktów. W ofercie świetlików dachowych jest wiele rodzajów i modeli. Zawsze należy wybierać je zgodnie z indywidualnymi potrzebami w danym budynku. Nie ma jednych, idealnych rozwiązań, które sprawdzą się na każdym dachu. Sprawdzone świetliki dachowe NRO to świetne rozwiązanie w obiektach przemysłowych, do których trzeba wpuścić więcej światła. Wybierając firmę zajmującą się montażem świetlików dachowych przemysłowych, zwracajmy uwagę na jej doświadczenie, kwalifikacje pracowników, a także dotychczasowe realizacje. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że wybraliśmy najlepszych specjalistów w branży, a zamontowane świetliki będą się bezproblemowo sprawdzały przez długie lata.