Stłuczka w samochodzie z wypożyczalni – kto i kiedy powinien zgłosić szkodę?

Wypożyczanie samochodów cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością. Z oferty wynajmu aut korzystają osoby, które z różnych względów chwilowo nie dysponują własnymi czterema kółkami. To wygodne i sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu możemy swobodnie poruszać się po mieście czy w odległych kierunkach. Warto jednak pamiętać, że także w wynajętym samochodzie może nam się przytrafić stłuczka czy inne niepożądane zdarzenie na drodze.

Gdy podróżujemy wynajętym samochodem, jesteśmy objęci dosyć solidną ochroną ubezpieczeniową. Wypożyczalnie aut kompleksowo ubezpieczają swoje samochody zarówno jeśli chodzi o obowiązkowe formy ubezpieczenia, jak również o wiele dodatkowych pakietów. Dzięki temu klienci i właściciele firmy mogą czuć się bezpiecznie, a żadne zdarzenie na drodze nie wyprowadzi ich z równowagi. Jeśli przydarzy nam się stłuczka, wystarczy, że poinformujemy przedstawiciela wypożyczalni. To on zajmie się załatwianiem wszystkich formalności z ubezpieczycielem. Klient nie musi się martwić żadnymi kosztami ani utrudnieniami. Gdy auto będzie potrzebowało poważnej naprawy, może liczyć na to, że otrzyma szybko samochód zastępczy. W ten sposób wypożyczalnie dbają o wysoką jakość usług i pełne zadowolenie wszystkich klientów.

Co można wynająć w wypożyczalni?

hotel władysławowoNowoczesne wypożyczalnie samochodów są świetnie wyposażone, mają w ofercie szeroki wybór aut na każda kieszeń i różne potrzeby. Do wyboru mamy nieduże samochody miejskie, auta na trudniejsze podróże z napędem na cztery koła, samochody sportowe, eleganckie limuzyny, a także busy czy auta dostawcze. Bez problemu znajdziemy więc rozwiązanie, które będzie w stu procentach dopasowane do naszych potrzeb. Dostępne są również różne formy wynajmu, zarówno krótko, jaki długoterminowego. Możemy wypożyczyć samochód na kilka dni, a nawet kilka godzin. Jest też opcja wynajmu na wiele tygodni czy miesięcy. Wtedy umowy z klientem są konstruowane indywidualnie. Pojedyncza doba wynajmu jest również dużo tańsza niż wtedy, gdy wypożyczamy auto jedynie na kilka dni. W każdej wypożyczalni jest również szereg usług i pakietów dodatkowych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Nie ma więc konieczności płacenia za coś, z czego w czasie wynajmu nie będziemy korzystać.

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię?

Jeśli zależy nam na dobrej wypożyczalni i bezproblemowym wynajmie, warto przede wszystkim bardzo dobrze poznać lokalny rynek tego rodzaju usług. Praktycznie w każdym dużym mieście i w mniejszych miejscowościach można znaleźć sporo wypożyczalni, w których bez problemu znajdziemy coś na miarę potrzeb. Wypożyczalnia Gliwice FCT24.pl to doskonałe rozwiązanie dla klientów, którym zależy na wysokiej jakości usługach oraz na dużym wyborze aut. Zanim zdecydujemy się na wynajem ,warto porównać nie tylko ceny w różnych wypożyczalniach, ale również to, co wchodzi w ich zakres. W niektórych firmach ceny wydają się początkowo dosyć niskie, później jednak się okazuje, że za wiele usług, udogodnień czy pakietów dodatkowych trzeba oddzielnie zapłacić. Przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią, warto dokładnie się z nią zapoznać, sprawdzić, jak wygląda kwestia ubezpieczenia oraz warunki korzystania z auta. Im dokładniej się zapoznamy z umową, tym mniejsze ryzyko, że w trakcie trwania wynajmu będziemy w jakikolwiek sposób negatywnie zaskoczeni.

Polecamy:
Jak będzie wyglądać lato 2021 dla hotelarzy?