Jak spróbować swoich sił w handlu internetowym bez znacznych kosztów?

https://ec-at.com/

Prowadzenie sklepu internetowego może być doskonałym pomysłem na biznes. Jak się jednak do tego zabrać, jeśli nie masz dużych pieniędzy na inwestycje? Czy można rozpocząć handel internetowy bez znacznych kosztów? Oczywiście, jednym z najprostszych rozwiązań jest sklep internetowy dropshipping.

Nie zamrażasz funduszy w towarze

Zaletą prowadzenia sklepu dropshipping jest niski koszt początkowy, ponieważ taka działalności nie wymaga dużych inwestycji. Dropshipping to model oparty na współpracy z hurtowniami dropshipping, które wysyłają swój towar bezpośrednio do klienta. W uproszczeniu działanie takiego sklepu opiera się na następującym schemacie:

 • klient kupuje produkt na Twojej stronie internetowej,
 • zamówienie przekazujesz do hurtowni, z którą współpracujesz,
 • hurtownia przesyła wybrany produkt do klienta.

Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzeniu pieniędzy, które być musiał wydać na zakup towaru. Dzięki temu możesz posiadać w swojej ofercie naprawdę szeroką gamę różnorodnych produktów lub też sprzedawać marki ekskluzywne.

To jednak nie jedyne zalety sklepu dropshipping.

Sklep internetowy bez magazynu

Skoro nie musisz kupować towaru, którym chcesz handlować, nie musisz również inwestować w wynajem powierzchni magazynowych. Co więcej, nie musisz również martwić się o kwestie logistyczne, takie jak pakowanie i wysyłanie zamówionych produktów. Sklep internetowy bez magazynu to nie tylko oszczędność pieniędzy, lecz również czasu. Pamiętaj jednak, że prowadząc samodzielnie sklep internetowy dropshipping, musisz liczyć się z tym, że po Twojej stronie będzie leżeć obsługa reklamacji i zwrotów. Musisz więc posiadać odpowiednią przestrzeń do przechowywania zwróconych produktów.

Jest jednak jeszcze inne rozwiązanie. Możesz swój sklep internetowy dropshipping założyć na specjalistycznej platformie e-commerce, która oferuje wiele ciekawych udogodnień, między innymi obsługę zwrotów i reklamacji. Prowadząc swój sklep na takiej platformie, możesz również korzystać z szerokiej oferty różnorodnych hurtowni dropshipping oraz wsparcia merytorycznego. Więcej informacji na temat full dropshipping znajdziesz na https://ec-at.com/.

Nie musisz zakładać działalności gospodarczej

Zazwyczaj jednym z poważniejszych wydatków dla osób zakładających swój biznes są podatki i składki. Dlatego, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z  handlem internetowym, skorzystaj z opcji prowadzenia działalności nierejestrowanej.

Pozwala na to ustawa Prawo Przedsiębiorców z 2018 roku umożliwiająca prowadzenie sklepu internetowego bez zakładania firmy. Możesz skorzystać z takiego rozwiązania, jeśli spełniasz następujące warunki.

 1. Przychód z prowadzonej działalności nierejestrowanejnie przekracza 50% minimalnego wynagrodzenia brutto dla danego roku. Kwota ta jest ustalana co roku przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
 2. Przez ostatnie 5 lat (60 miesięcy) nie prowadziłeś firmy wpisanej do rejestru CEIDG lub jej działalność zakończona wykreślona z CEIDG przed 30 kwietnia 2017 roku.
 3. Nie posiadasz spółki cywilnej ani handlowej.
 4. Twójsklep dropshipping nie musi posiadać koncesji,  licencji, lub pozwolenia na oferowane produkty.

 

Kiedy warto założyć sklep dropshipping?

Sklep dropshipping jest doskonałym rozwiązaniem, z którego mogą korzystać osoby posiadające już swój biznes, lecz także te osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem. Model dropshipping minimalizuje ryzyko poniesienia wysokich strat związanych z początkowymi inwestycjami. Jest więc szczególnie polecany między innymi:

 1. Młodym ludziom, którzy zaczynają swoją przygodę w handlu internetowym.
 2. Osobom, które szukają dodatkowego źródła dochodu.
 3. Sprzedawcom oferującym swe produkty na Allegro.
 4. Sprzedawcom, którzy chcą poszerzyć asortyment swojego sklepu.

Opcja full dropshipping, o której wspominaliśmy wcześniej to doskonałe rozwiązanie i dla doświadczonych przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na rozkręcanie kolejnego sklepu, jak i dla młodych bez doświadczenia. Mogą oni bowiem skorzystać z takich udogodnień, jak:

 • szablony graficzne i pełne oprogramowanie dla sklepu internetowego,
 • obsługa zwrotów i reklamacji,
 • rozliczenie finansowe sklepu,
 • szeroki dostęp do licznych hurtowni i produktów,
 • wsparcie przy kampaniach marketingowych.

Sklep internetowy dropshipping to doskonały pomysł na biznes bez ponoszenia dużych kosztów.