Skanowanie 3D dla przemysłu

Nowoczesne przedsiębiorca korzystają z zaawansowanych technologii, dzięki którym procesy produkcyjne przebiegają szybciej, powstające produkty wyróżniają się wysoką jakością, zaś sama produkcja staje się mniej kosztowna. Powszechne stało się zwłaszcza wykorzystanie technologii 3D. Przedsiębiorstwa korzystają z nowoczesnych urządzeń CNC wyposażonych w głowicę skanującą, ale również z mobilnych, profesjonalnych skanerów 3D, które umożliwiają szybkie i dokładne uchwycenie kształtu oraz geometrii obiektu.

Skanowanie obiektów o różnym przeznaczeniu

Skanery 3D sprawdzają się zarówno w przypadku obiektów bardzo małych, takich jak elementy ozdób biżuteryjnych, jak i w przypadku ogromnych budowli. Szczególnie przydatne są w momencie, gdy zachodzi konieczność zbadania obiektów trudnych bądź wręcz niemożliwych do zmierzenia konwencjonalnymi metodami.

Oczywiście nie wszystkie przedsiębiorstwa produkcyjne, w których zachodzi potrzeba korzystania z technologii 3D mogą sobie pozwolić na zakup własnego skanera. Z pomocą przychodzą im firmy świadczące usługi skanowania 3D. Jedna z nich, Evatronix, usługi wykonuje zarówno w laboratorium skanowania 3D mieszczącym się w siedzibie firmy w Bielsku-Białej, jak i w miejscu wskazanym przez klienta, zaś do realizacji usługi wykorzystuje certyfikowane skanery eviXscan 3D własnej produkcji.

Skanowanie 3D dla przemysłu a typ urządzenia skanującego

W trudnych warunkach przemysłowych sprawdzają się urządzenia posiadające wzmocnioną obudowę. Skanery szczelne, odporne na działanie wilgoci, kurzu, różnorodnych pyłków, bardzo wysokich bądź skrajnie niskich temperatur. Doskonale, jeśli urządzenie skanujące jest zdolne do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, do tego w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Wykorzystanie skanerów 3D w różnych gałęziach przemysłu

Technologia 3D pozwala na optymalizację procesów w obszarach utrzymania produkcji, kontroli jakości, szybkiego prototypowania, inżynierii odwrotnej czy projektowania. Pozwala na minimalizację kosztów i skrócenie czasu wytwarzania części zamiennych.

Z profesjonalnych skanerów korzystają firmy z wielu gałęzi przemysłu, zwłaszcza działający w branży samochodowej, kolejowej, odlewniczej, lotniczej oraz firmy świadczące usługi projektowe. Skanowanie 3D dla przemysłu to usługa kierowana również do zakładów remontowych, narzędziowni, producentów form wtryskowych, biżuterii, ale także instytutów badawczych i instytucji kultury (np. muzeów).