Siedziba Twojej firmy wpływa na Twój wizerunek – czy właściwie o nią dbasz?

business-people-shaking-hands

Czym bardziej okazały budynek, tym głośniej słychać wszelkiego rodzaju „ochy” i „achy”. W dzisiejszym świecie ogromne drapacze chmur nie są niczym wyjątkowym. Właściwie przyjęło się, że czym bogatsza firma, tym wyżej ma siedzibę. Nie znaczy to jednak, że taka firma jest w jakiś sposób wyjątkowa. Oczywiście, może zarabiać ogromne pieniądze, ale z reguły ma także olbrzymie wydatki. Jak to mówią:

„Z pustego to i Salomon nie naleje”.

Więc, aby taka firma mogła dużo zarabiać, zapewne ma na swoim utrzymaniu wielu pracowników, którzy co dzień pracują na jej nie tylko finanse, ale przede wszystkim wizerunek. „Pod chmurami” siedzi jedynie szef. Żeby z tych „chmur” nie spadł, często pracuje na niego wielu ludzi. Dlatego na sukces każdej firmy przedkładają się przede wszystkim ludzie i ich często ciężka praca. Ale to niestety tylko od szefa zależy w jakim budynku mieści się jego firma. W takich miastach jak np. Łódź, każda firma musi się dobrze starać, aby jej zyski wciąż rosły.

Mnogość przedsiębiorstw, inicjatyw gospodarczych, czy wręcz małych firemek jest tak duża, że aby pokonać konkurencję nie wystarczy tylko dobry pomysł, oraz gruntowne przygotowanie i zaangażowanie. Przede wszystkim należy zacząć od wyglądu własnej siedziby. Mówią, że dobry pomysł obroni się nawet w garażu. Być może. Ale tylko na początku. Z czasem – przy złej koniunkturze – może się nie obronić.

Piękna i czysta siedziba firmy zajmującej się czyszczeniem dachów

Oczywiście – dobry fachowiec może pracować i w namiocie, tylko kto zechce tam przyjść? Ludzie przede wszystkim myślą o tym, że jeśli taka firma nie potrafi zadbać o własny dach, to jak może proponować swym klientom skuteczne czyszczenie dachów? Być może wcale nie są tacy skuteczni, skoro ich dach jest w opłakanym stanie. Dzisiejszy klient widzi już o wiele więcej i nie da sobie wmówić, że tanie czyszczenie dachów będzie wykonane szybko, dokładnie i przede wszystkim tanio, jeśli siedziba takiej firmy wręcz „krzyczy” o zainteresowanie. Niestety, czyszczenie dachów łódź wcale nie jest prostą sprawą, ale też nie robi się tego codziennie, nawet w takim mieście, jak Łódź. Dlatego, jeśli proponujemy komuś naszą usługę, musimy liczyć się z tym, że potencjalny klient przyjdzie i będzie się rozglądał po naszej siedzibie. Łatwiej jest zaufać komuś, kto dba o własny budynek (tym bardziej, że zajmuje się czyszczeniem, czy myciem dachów i elewacji), niż miałby to być zupełnie inny (przeciwny) widok.

Jak zatem dbać o siedzibę firmy?

Ważna jest nie tylko zewnętrzna fasada. Ważne są także pomieszczenia w środku, w których przyjmujemy klientów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby poświęcić więcej uwagi na ewentualne wyposażenie naszej siedziby w różne gadżety, oraz dokładne informacje dotyczące naszej pracy. Chodzi o to, aby klient nie musiał się bez potrzeby dopytywać, tylko sam takie informacje mógł przeczytać z dostępnych ulotek, czy innego rodzaju nośników reklamowych. Nie każdy preferuje osobiste dopytywanie.