Shopware – popularna platforma w Niemczech

Szukasz platformy e-commerce, która oferuje zaawansowane funkcje, a przy tym jest przyjazna dla użytkownika? Zwróć uwagę na Shopware, która bije rekordy popularności w krajach niemieckojęzycznych. Obecnie rozszerzyła swoją działalność, tym samym stała się ciekawą alternatywą dla Magento, PrestaShop i Shoper. Sprawdź, dlaczego warto założyć sklep internetowy na tej platformie!

Shopware – co warto o niej wiedzieć?

Shopware to platforma typu open source, co oznacza, że możesz za darmo pobrać i modyfikować kod źródłowy. Oferuje szereg wbudowanych funkcji, dzięki którym zbudujesz estetyczny i funkcjonalny sklep internetowy. W razie potrzeby skorzystać z modułów, dostępnych w Shopware Store. Niemieckojęzyczny system, oprócz bezpłatnej wersji, przygotował trzy warianty – Rise, Evolve i Beyond. Nie tylko umożliwiają automatyzację procesów, lecz także zapewniają wsparcie techniczne. Jeśli zdecydujesz się na ostatnią opcję, możesz liczyć na pomoc producenta 24/7. Wspomniane wersje zostały też wzbogacone o dodatkowe funkcje, takie jak samodzielne zarządzanie zwrotami, czy obsługa zakupów B2B. 

Shopware 6 – kluczowe zalety platformy

Panel administracyjny jest przejrzysty i intuicyjny, dlatego nie wymaga od użytkownika dużej wiedzy technicznej. Aby samodzielnie zaprojektować sklep, skorzystaj z funkcji “drag and drop” (przeciągnij i upuść). Sklep łatwo zintegrujesz z systemami płatności i firmami kurierskimi, w ten sposób zachęcisz klientów do robienia zakupów. Jego design jest responsywny, co oznacza, że wyświetla się on dobrze na każdym urządzeniu. Dzięki temu poprawia doświadczenie klienta, co może go skłonić do sfinalizowania transakcji.

Shopware 6 wspiera sprzedaż wielokanałową (omnichannel), dzięki czemu pozwala przyciągnąć większą liczbę klientów. Swoje produkty możesz oferować na popularnych platformach marketplace, takich jak Amazon, Allegro, eBay, Empik. Dzięki temu zdobędziesz przewagę nad konkurencją. Kolejną zaletą Shopware jest duża społeczność, zaangażowaną w tworzenie pluginów i motywów. W ten sposób stworzysz nowoczesny i funkcjonalny sklep internetowy.

Sprzedaż międzynarodowa

Platforma ecommerce bazuje na dwóch frameworkach: Vue.js i Symfony, co wpływa na wydajność sklepu, a także umożliwia skalowalność biznesu. Wybierając Shopware 6, nie musisz ograniczać się do sprzedaży w swoim kraju. Możesz rozszerzyć swoją działalność na całą Europę, Stany Zjednoczone, czy Azję. Platforma e-commerce pozwala stworzyć różne wersje językowe sklepu. Shopware udostępnia również takie funkcje jak:

 • wielowalutowość,
 • dostosowanie polityki cenowej do danego rynku,
 • konfigurowalne obliczanie podatków.

Kreator Reguł – przydatna funkcja platformy Shopware

Kolejnym atutem Shopware 6 jest narzędzie Rule Builder (Kreator Reguł). Wystarczy kilka kliknięć, aby stworzyć ścieżkę zakupową klienta. W ten sposób możesz ustalić zasady, dotyczące cen, promocji, form płatności i kosztów wysyłki. Dodatkowo umożliwia generowanie katalogów cen dla różnych grup klientów lub dni tygodnia. Wspomniane narzędzie znajdziesz w panelu administratora. Narzędzie jest proste i intuicyjne, dzięki czemu możesz samodzielnie zautomatyzować procesy biznesowe i marketingowe. 

Wsparcie marketingowe i SEO

Platforma oferuje narzędzia marketingowe, które przyczynią się do wzrostu konwersji i budowania lojalności klientów. Wśród nich znajdziesz:

 • dostosowanie contentu do kanału sprzedaży,
 • przydzielanie rabatów na określone produkty,
 • przygotowanie kodów promocyjnych dla określonej grupy klientów,
 • udzielenie rabatu dla danego klienta,
 • stworzenie limitowanych ofert promocyjnych,
 • przydzielenie zniżki na cały koszyk zakupowy.

Zastanawiasz się, jak zachęcić klientów do zakupu? Postaraj się zaprezentować swoje produkty w atrakcyjny sposób. Moduł Shopping Experiences pozwala dopasować content do różnych etapów ścieżki zakupowej. Platforma udostępnia intuicyjne kreatory landing page, kart produktów, czy kategorii.

Zintegrowane funkcje SEO usprawniają optymalizację sklepu online pod kątem wyszukiwarek. Za ich sprawą możesz dodać meta tagi, opis alternatywny do grafik, czy linki wewnętrzne. Platforma e-commerce pozwala na wdrożenie nawigacji okruszkowej i tworzenie przyjaznych adresów URL.  

Integracja API 

Shopware 6 zostało zbudowane w oparciu o API First. Dzięki temu możesz edytować i zarządzać wszystkimi elementami strony za pomocą interfejsu API. Wspomniane rozwiązanie znacznie ułatwia integrację  platformy e-commerce z systemami zewnętrznymi, takimi jak:

 • CMS,
 • WMS,
 • PIM,
 • ERP.

Wygodne zarządzanie produktami

Platforma Shopware zdecydowanie ułatwia zarządzanie produktami. Shopware 6 pozwala łączyć różne właściwości produktów (kolor, wzór, wagę i rozmiar) w katalogi, a następnie swobodnie je konfigurować. W ten sposób stworzysz dowolną liczbę wariancji. Przy okazji warto wspomnieć o funkcji Product Streams. Umożliwia ona tworzenie dynamicznych katalogów produktów dzięki elastycznym kryteriom filtrowania. Dodatkowo system automatycznie aktualizuje strumienie produktów, za każdym razem, gdy wprowadzisz zmiany w ofercie.

Podsumowanie

Shopware sprawdzi się zarówno w przypadku firm, które kierują swoją ofertę do klienta indywidualnego, jak i tych, które współpracują z klientami biznesowymi. Platforma e-commerce jest skalowalna, dzięki czemu wspiera rozwój sklepu online. Jeśli zdecydujesz się na bezpłatną wersję, skorzystaj z usług doświadczonej agencji e-commerce. Programiści zaprojektują i wdrożą sklep, dopasowany do Twoich potrzeb. A może rozważasz wybór płatnej wersji? Specjaliści podpowiedzą, który wariant najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.