Schody drewniane do Twojego domu!

Jakie schody wybrać do swojego domu lub mieszkania? Jakie czynniki warto uwzględnić? Jak pod tym względem może pomóc dobra firma stolarska wykonująca schody?
Właściciele domów lub mieszkań dwupoziomowych najczęściej wybierają schody drewniane. Dawniej najpopularniejszą opcją były schody betonowe zlokalizowane w wydzielonej klatce schodowej. Do tej pory tego typu schody znajdują swoich amatorów, jednak z uwagi na ilość zajmowanego przez nie miejsca, są zdecydowanie rzadziej wybierane. Lekkie w formie schody drewniane to doskonałe uzupełnienie aranżacji wnętrza. Jakie modele i rodzaje schodów mamy do wyboru?

Jakie schody drewniane wybrać?

Wybór schodów nie jest prostą decyzją. Na rynku dostępne są najróżniejsze opcje i warianty, dlatego warto zdobyć wiedzę na ich temat, aby dokonać optymalnego wyboru. Po pierwsze schody możemy wybrać pod kątem sposobu montażu. Obecnie najbardziej popularne są schody samonośne. Ich zaletą jest fakt, że opierają się na konstrukcji drewnianej lub stalowej – elementem nośnym nie jest ściana, choć mogą przy niej być ulokowane. Tego rodzaju schody dają wiele możliwości. Możemy je zaplanować w salonie, przestronnych holu lub w każdym innym miejscu. Nie zabierają przestrzeni, są bardzo lekkie i ozdobne. Schody wspornikowe to też modna opcja, która najczęściej wybierają osoby ceniące nowoczesność, minimalizm i wysublimowany design.
Kolejne kryterium dotyczy budowy schodów. Możemy wybrać schody ażurowe – bez podstopnic lub zabudowane; schody jednobiegowe lub dwubiegowe, schody zabiegowe lub ze spocznikiem. Przykładów można by mnożyć wiele. Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy – wszystko zależy od potrzeb domowników i możliwości aranżacyjnych. Na przykład jeśli w domu są osoby mające problemy z poruszaniem się, to mądrym wyborem mogą się okazać schody dwubiegowe z podestem. Takie schody są mniej strome niż jednobiegowe, a co za tym idzie bardziej bezpieczne. Poza tym na podeście można się zatrzymać i chwilę odpocząć zanim podejmie się dalszą wspinaczkę po schodach. Schody ażurowe, zabiegowe będą z kolei świetnie prezentować się w niewielkim wnętrzu, ponieważ nie ograniczają przestrzeni. Ale skąd mieć pewność jakie schody będą odpowiednie do naszego domu?

Jak może pomóc firma stolarska?

Dobrym rozwiązaniem jest zamówienie schodów na wymiar w firmie stolarskiej. Tego typu firma ma doświadczenie w montażu schodów, zna najnowsze trendy oraz posiada wiedzę jakie rozwiązania się sprawdzają, a jakich lepiej unikać. Jeśli wybierzemy sprawdzoną firmę, to z pewnością otrzymamy fachową pomoc w optymalnym wyborze rodzaju schodów. Jedną z takich firm, która świadczy usługi we wschodniej części kraju jest Zakład Stolarski Drewdom. Jest to firma rodzinna, która działa od wielu lat i z powodzeniem montuje schody w domach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej itd.

Zakład Stolarski DREWDOM – schody drewniane montaż Warszawa, mazowieckie
ul. Zielona 84
23-400 Biłgoraj
kom: 604 90 30 47

Wybierając schody warto wziąć pod uwagę zarówno względy wizualne jak i funkcjonalne. Pamiętajmy, że schody to inwestycja, która ma nam służyć przez lata.

Polecam:
Fotowoltaika dla rolnictwa – czy to się opłaca?