Z jakich rozwiązań skorzystać, aby być przygotowanym na zgubienie telefonu?

Smartfony stały się podstawą naszego życia i stajemy w obliczu wielu problemów, jeśli stracimy telefony komórkowe. Ochrona zarówno naszego telefonu, jak i jego zawartości powinna być dla nas priorytetem, a kilka ważnych kroków podano poniżej. Pamiętaj też, że jeśli zgubiłeś telefon i nie stać cię na zakup nowego – zawsze możesz postawić na tańszą alternatywę, jaką jest iphone 11 pro używany .

Co zrobić, zanim zgubisz telefon?

Dobrym pomysłem jest wcześniejsze skonfigurowanie środków ochronnych, aby zapewnić minimalne szkody. Upewnij się, że pobierasz i włączasz Menedżera urządzeń Android na swoim telefonie, jeśli używasz smartfona z systemem Android. Jeśli jednak posiadasz Apple iPhone, powinieneś skorzystać z aplikacji Znajdź mój iPhone, która może się przydać.

Natychmiastowe odpowiedzi po zgubieniu telefonu

W dzisiejszych czasach producenci smartfonów często dołączają do nich aplikacje zabezpieczające. Zdecydowanie zaleca się ich włączenie podczas konfigurowania nowego urządzenia. W iOS poszukaj iCloud, podczas gdy użytkownicy Androida powinni zajrzeć do Ustawień Google.

Zgubiony telefon musi mieć jakiś rodzaj kontroli bezpieczeństwa na ekranie blokady, taki jak blokada linii papilarnych lub kod PIN. Chociaż są łamliwe, służą jako początkowy poziom obrony przed złodziejaszkami. Upewnij się, że na ekranie blokady są wyświetlane jakieś dane kontaktowe w nagłych wypadkach, na wypadek gdyby ktoś znalazł zgubiony telefon i chciał go zwrócić.

Zdalne śledzenie i kasowanie urządzenia

Jeśli zgubisz telefon w dłoni, możesz użyć innego urządzenia, aby uzyskać dostęp do aplikacji z Internetu, które umożliwiają zdalne zablokowanie telefonu lub całkowite usunięcie zawartości. Możesz nawet wyłączyć wszelki dostęp do zainstalowanych aplikacji w telefonie lub anulować istniejące metody płatności mobilnych.

Względy bezpieczeństwa

Jeśli nie masz włączonych takich aplikacji w telefonie, możesz znaleźć się w tarapatach. Zabezpieczanie danych na zgubionym telefonie powinno być łatwe dzięki blokadom na wzór, numerom PIN i blokadom linii papilarnych, ale możesz mieć trudności z odnalezieniem telefonu.

Warto sprawdzić swoją oś czasu, jeśli masz włączoną historię lokalizacji w Mapach Google. Jednak nie zawsze jest to niezawodne rozwiązanie. Skontaktuj się z usługodawcą, który może blokować połączenia wychodzące z urządzenia. Jeśli podejrzewasz, że Twój telefon został skradziony, nie wahaj się złożyć zgłoszenia na policję.

Jeśli szczęście jest po Twojej stronie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba, która znalazła Twój zgubiony telefon, mogła go zabezpieczyć, ale nie miała możliwości skontaktowania się z Tobą. Dlatego najpierw powinieneś zadzwonić na swój telefon i mieć nadzieję, że ktoś po drugiej stronie odbierze. Oczywiście musisz mieć sporą dawkę szczęście, by taki scenariusz stał się faktem – warto jednak spróbować, bo trochę wiary w drugiego człowieka jest dzisiaj zdecydowanie dobrą poradą dla każdego i nie ma tutaj wątpliwości.