Różne pomysły na kreatywne reklamy w przestrzeni miejskiej

W dzisiejszych czasach, gdy era cyfrowa jest w pełnym rozkwicie, a technologia szybko się rozwija, prawdopodobnie zobaczymy jeszcze więcej reklam. Oznacza to, że przyciągnięcie uwagi odbiorców jest teraz trudniejsze niż kiedykolwiek – szczególnie jeśli odbywa się to na zewnątrz. Billboardy i plakaty to nie jedyne podejście, jakie możesz zastosować.

Oto kilka pomysłów na reklamę zewnętrzną, które mogą Cię zainspirować, a dodatkowych inspiracji możesz również szukać w tym miejscu: https://www.znajdzreklame.pl/billboardy/gdansk.

Wykorzystanie przestrzeni na placach budowy

Przeznaczony do ukrywania nieestetycznego placu budowy i ochrony społeczeństwa przed zagrożeniami poprzez zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi billboard w tym miejscu to także świetny sposób na przyciągnięcie uwagi i jednoczesne zwiększenie świadomości marki.

Również specjalne folie reklamowe mogą być ciekawym pomysłem, bo są:

  • duże,

  • odważne,

  • świetnie przyciągają uwagę.

Ponieważ są umieszczone tak wysoko, mają wyjątkową przewagę nad innymi formami reklamy zewnętrznej.

Mapowanie projekcji

Mapowanie projekcji na zewnątrz jest niezwykle przyciągające wzrok i wciągające, nawet w świecie, w którym tak łatwo rozpraszają nas nasze telefony. Mapowanie projekcji 3D ma wiele zalet, w tym przenośny charakter (wymaga odpowiedniego projektora i motywu zaprojektowanego przez odpowiednie oprogramowanie) oraz wciągające wrażenia, jakie może zapewnić.

Instalacje fluorescencyjne

Gdy zwykłe plakaty nie wystarczą, instalacje fluorescencyjne, takie jak kasetony świetlne, pomogą wyróżnić Twoje wiadomości. Po oświetleniu za pomocą pochlebnego podświetlenia Twoja marka, produkt lub usługa mogą wyglądać znacznie atrakcyjniej i przyciągać wzrok. Takie podświetlenie pomaga wyróżnić reklamę bardziej niż zwykły plakat. Ponadto kaseton może być również zasilany energią słoneczną, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska, a nawet może służyć jako kosz, co czyni go jeszcze bardziej poręcznym do użytku na zewnątrz. O co więcej można prosić?

Sztandary i flagi

Oznakowania zewnętrzne to tradycyjny pomysł na reklamę, ale to nie znaczy, że muszą być zwyczajne i niezapomniane. Podobnie jak wszystkie rodzaje reklamy, w szczególności rozwiązania wizualne, oznakowanie powinno odzwierciedlać wizerunek i branding Twojej firmy. Można również postawić na billboardy wykorzystujące jaśniejsze, żywsze kolory i sztukę abstrakcyjną, aby odzwierciedlić fakt, że jest to coś nowego, interesującego. Takie opcje pozwalają tworzyć plakaty, które wyróżniają się na tle zwykłego tła.

Innym przykładem taktyki marketingu partyzanckiego jest reklama ambientowa. Zamiast umieszczać obraz lub tekst na dużym ekranie, możesz osadzić swoją markę na istniejącej małej architekturze np. miejskiej ławce. Ta forma reklamy ambientowej jest nie tylko kreatywna i przyciągająca wzrok, ale także może zachęcać odbiorców do wzięcia udziału w kampanii, jeśli mogą oni zrobić sobie zdjęcie podczas interakcji z ławkami i udostępnić je w mediach społecznościowych.