Jak filmy reklamowe nakręcają do działania?

W obecnych czasach, gdy jesteśmy zasypywani reklamami, stworzenie reklamy przykuwającej uwagę jest niełatwym zadaniem. Mające przewagę filmy reklamowe o lekach, spoty reklamowe, które przerywają nam oglądanie ulubionego serialu, albo promocyjne filmy telewizyjne wydłużające przerwę reklamową nawet do 20 minut, stały się dla nas na tyle przytłaczające, że do perfekcji nauczyliśmy się je ignorować. Jak w takim razie powinien wyglądać dobry film promocyjny, który zrealizuje nasze wymagania?

Zadbaj o szczegóły

W przeciwieństwie do tradycyjnych spotów reklamowych emitowanych w telewizji, filmy promocyjne w internecie nastawione są na wywołanie u odbiorcy określonej interakcji, która skłoniłaby go do zakupu oferowanego produktu. Jak to zrobić? Przede wszystkim, film reklamowy musi posiadać unikatowy pomysł i perfekcyjne wykonanie. Współcześni internauci są albo zabiegani albo leniwi, tak więc krótki czas emisji filmu będzie miał pozytywny odbiór. Każde filmy promocyjne trafiają do określonej grupy klientów, wybór grupy docelowej to jeden z pierwszych kroków w trakcie produkcji filmu, po sporządzeniu scenariusza. Kolejnym krokiem są emocje. Pamiętajmy, że nasze filmy reklamowe powinny być ciekawe, zaskakujące i zadziwiające, aby szybciej zapadły nam w pamięć i skłoniły do myślenia o ich treści. Miejsce także ma znaczenie! Dobrze dobrana scenografia wzmocni przekaz i sprawi, że reklamowe filmy, które tworzymy będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

O czym trzeba pamiętać?

Produkcja filmów promocyjnych, czy produkcja spotów reklamowych zależy także od formy dystrybucji. Na dłuższe formy mogą sobie pozwolić filmy reklamowe wyświetlane w Internecie, od 45 do 60 sekund a nawet ponad minutę. Takie filmy promocyjne są bardziej elastyczne i mają mniej ograniczeń ze względu na licencję, czas emisji i formę, są bardziej różnorodne i mogą być tańsze w realizacji jak, np. filmy korporacyjne, wizerunkowe, produkcja wideo wizytówek. Spoty reklamowe do dystrybucji w telewizji trwają od 30 do 45 sekund. Licencje oraz prawa autorskie do wykorzystania wizerunku przyczyniają się do wzrostu ceny filmu.

Zleć to profesjonalistom!

Rzetelnie przygotowany film reklamowy wywodzi się przede wszystkim z długoletniego doświadczenia wykwalifikowanego zespołu. Produkcja filmów reklamowych najwyższej jakości cechuje się dbałością o szczegóły. “Tworzymy filmy z indywidualnym podejściem do klientów, profesjonalnym zapleczem sprzętowym i technicznym oraz kreatywnym przekazem filmu” – zapewnia Krk Studio, studio filmowe w Krakowie. Dzięki temu, zarówno film jak i firmy, które go zleciły, skutecznie zdobywają cenną uwagę widza oraz wzbudzają jego zaufanie.

Jak znaleźć odpowiedni zespół?

Wpisując w wyszukiwarce frazy typu: filmy reklamowe Warszawa, produkcja filmowa Warszawa, filmy reklamowe Wrocław, filmy reklamowe Kraków, czy po prostu produkcja video, pokaże nam się wiele pozycji firm prowadzących taką działalność. Na stronie internetowe PJ Films Studio – produkcja filmów warszawa, możemy przeczytać jak wygląda produkcja filmów w Warszawie, jej historię oraz techniki filmowe. Natomiast zespół Vision Media, również produkcje filmowe warszawa, który stawia na kreatywność, elastyczność i wysokie kompetencje podejmuje się zleceń z całej Polski. Niezależnie z jakiego miasta pochodzisz, dzisiejsze studia filmowe spełnią wszystkie twoje oczekiwania.