Rakieta tenisowa – jak wybrać najlepszy model dla siebie?

Profesjonalne rakiety do tenisa

W sklepach tenisowych na kupujących oczekują dziesiątki wariantów rakiet tenisowych. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu?

Bardzo często rakiety tenisowe (https://dotenisa.pl/rakiety-do-tenisa-c-10.html )określane są jako przedłużenie ręki tenisisty. Właśnie dlatego dobra rakieta musi być indywidualnie dopasowana, aby dzięki temu zapewnić optymalne efekty treningu. O czym musi pamiętać tenisista przy jej wyborze?

Dobra rakieta tenisowa – czyli jaka?

Szeroka gama rakiet tenisowych dostępnych obecnie w sprzedaży powoduje, że można pogubić się w ich rodzajach, parametrach i markach.

Wybierając rakiety tenisowe, warto przede wszystkim pamiętać o tym, że odpowiedni sprzęt tego typu musi pasować specjalnie do osoby trenującej, dlatego też nigdy nie powinno się kupować go w ciemno, bez sprawdzenia jego parametrów technicznych.

Jednocześnie dobra rakieta do gry w tenisa wcale nie musi droga. Obecnie sklepy tenisowe mogą zaoferować swoim klientom dostęp do wyposażenia, które łączy w sobie jakość z przystępnymi cenami.

Najważniejsze parametry takiet tenisowych

Obecnie rakiety tenisowe dzieli się na różne kategorie pod kątem ich parametrów technicznych. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie rakiety?

  • Rozmiar rakiety tenisowej – to jeden z podstawowych parametrów, który trzeba uwzględnić przy zakupie. Rozmiar najlepiej dopasować na podstawie tabeli rozmiarowej zaprezentowanej przez producenta.
  • Waga rakiety tenisowej – dla osób początkujących polecane są rakiety o niższym ciężarze, które są bardziej komfortowe w użyciu od tych cięższych, które natomiast częściej używane ą przez doświadczonych zawodników.
  • Powierzchnia główki – im większa główka rakiety tenisowej, tym łatwiejsze odbicia piłki. Dla początkujących graczy najlepsze będą rakiety o większych główkach, które łatwiej wybaczają wszelkiego rodzaju błędy techniczne.

Poza powyższymi parametrami rakiety tenisowe charakteryzowane są także innymi, między innymi układem strun, balansem, sztywnością, rekomendowaną siłą naciągu, które najczęściej brane są pod uwagę przy doborze rakiety dla bardziej doświadczonego gracza.