Domy Radomsko – najlepszy region do wybudowania domu?

domy Radomsko

Wiele osób w obecnym czasie decyduje się na ulokowanie swojego kapitału w nieruchomościach. Domy, które kupują inwestorzy coraz rzadziej znajdują się w dużych miastach. Najczęściej decydują się oni na obrzeża miast oraz małe, ciche miejscowości, które pozwalają na wypoczynek oraz zrelaksowanie się po pracy.

Na rynku łódzkim buduje się oraz sprzedaje bardzo dużo domów mieszkalnych oraz pod inwestycje. Jednym z popularniejszych terenów, na którym buduje się tam domy jest Radomsko. Miejscowość położona jest w odległości 90 km od Łodzi i otoczona jest spokojnymi terenami leśnymi i wiejskimi. Uwagę klientów biur nieruchomości zwracają również ceny, które na tych terenach są bardzo atrakcyjne.

Gdzie najchętniej buduje się domy? – Radomsko

Bardzo atrakcyjny terenami pod budowę domów w regionie radomszczańskim są Kleszczów, Bełchatów oraz Kamieńsk. Nie tylko są dobrze ulokowane i zapewniają szybki dostęp do najpotrzebniejszych elementów infrastruktury, ale również położone są na terenach zamożnych i prężnie rozwijających się gmin. To, co przyciąga również inwestorów to atrakcyjne ceny działek oraz domów w stanie deweloperskim oraz z rynku wtórnego. Działki oraz domy są tam dużo tańsze niż na przykład w Łodzi, gdzie ceny nie schodzą poniżej 5-6 tysięcy za metr kwadratowy.

Ludzie coraz częściej decydują się na domy (w województwie łódzkim jednym z popularniejszych nieruchomości są domy Radomsko), ponieważ zachęca ich do tego aktualna sytuacja w kraju. Podczas pandemii, kiedy większość ludzi była zamknięta w swoich mieszkaniach, dotarło do nich, że stracili poczucie wolności oraz spokoju. Te właśnie cechy odnaleźli w wolnostojących, własnościowych domach, które nie tylko dały im dostęp do wolności, której nie ma w mieszkaniu w centrum miasta, ale również prywatna przestrzeń dla każdego domownika.

Dlaczego ludzie coraz częściej decydują się na domy? – domy Radomsko

Mieszkania w mieście to zazwyczaj metraż mieszczący się w widełkach 45-100 metrów kwadratowych. Coraz więcej powstaje również bloków w centrach miast, które oferują mieszkania o 2, 3 oraz 4-pokojowe. Jednak dla osób, które zgromadziły większy kapitał, dużo bardziej opłacalną inwestycją jest często wybudowanie domu w mniej obleganym regionie. Koszt wybudowania domu z metrażem powyżej 100 metrów kwadratowych na wsi lub w małej miejscowości jest w ostatnim czasie równy zakupowi 50-metrowego mieszkania w wielkiej płycie. Właśnie dlatego coraz więcej rodzin decyduje się na domy, a Radomsko jest bardzo przyjaznym regionem dla rodzin.

Wybudowanie domu to również dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy mamy małe dzieci. Mają one własne podwórko oraz przestrzeń do zabawy i nie muszą współdzielić jej z pozostałymi mieszkańcami bloku. Dodatkowo w dowolnym momencie możemy wyjść na podwórko i przejść się na spacer do pobliskiego lasu ciesząc się spokojem i ciszą, której nie zaznamy w mieście.

Minusem mieszkania w mniejszej miejscowości jest konieczność zmiany pracy, co często bywa tam problematyczne, ponieważ zarobki w mniejszych miastach diametralnie różnią się od tych w miastach stołecznych województw. Wielu budujących się mieszkańców prowadzi jednoosobowe działalności gospodarcze, które można prowadzić z każdego miejsca, więc wówczas przestaje to stwarzać problem.

Jak wybrać odpowiednią działkę?

Do budowy domu potrzebna jest równa, uzbrojona w wodę oraz prąd działka. Ceny działek uzależnione są nie tylko od ich położenia, ale również od dokumentacji oraz pozwoleń, które posiada. czym więcej szczegółów zostało zamkniętych przez sprzedającego, tym działka będzie droższa. Dla kupującego jest to pewnego rodzaju cena za wygodę i komfort, że nie będzie musiał robić już nic więcej i może rozpocząć budowę.

Wielu kupujących decyduje się na domy w Radomsku i okolicach, ponieważ może z łatwością pogodzić dojazdy do pracy. Miejscowości położone w pobliżu są dobrze skomunikowane, a jakość dróg pozwala na komfortowy i szybki dojazd do Łodzi oraz innych większych miast.