Parkieciarze czyli specjaliści od podłóg drewnianych

Solidny i elegancki parkiet drewniany to element wykończenia, który nie tylko cieszy oczy, ale może być również największą ozdobą każdego wnętrza. Oczywiście, pod warunkiem, że będzie profesjonalnie wykonany, regularnie pielęgnowany i w razie potrzeby poddawany renowacji. Jeśli chcesz mieć w domu parkiet z prawdziwego drewna, warto zatrudnić doświadczonego parkieciarza, który świetnie zna się na swoim fachu.

Parkiety drewniane cieszą się ogromną popularnością także wśród osób, które stawiają na nowoczesny czy minimalistyczny styl wystroju wnętrza. Choć powszechnie kojarzą nam się raczej z tradycyjnymi dworkami czy pałacami, dużymi salami balowymi czy wnętrzami w stylu retro, w rzeczywistości idealnie wkomponują się w każdą przestrzeń. Zarówno w klasycznej stylistyce, jak i we wnętrzach skandynawskich czy industrialnych drewniany parkiet może sprawdzić się świetnie.

Dlaczego warto wybrać parkiet drewniany?

Drewniane parkiety wykonane są ze specjalnych, niedużych klepek, które układane są w charakterystyczne wzory, tworzące na podłodze efektowne kompozycje. Sposób ułożenia klepek ma duży wpływ na to, jak będzie wyglądała cała podłoga, dlatego nic tu nie może być dziełem przypadku. Każdy element podłogi musi być dokładnie zaplanowany i wykonany z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Parkiety drewniane są nie tylko efektowne, ale również bardzo trwałe, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia. Można je użytkować przez wiele lat, a i tak będą prezentowały się świetnie. Jedynym mankamentem parkietu może być jego cena – to zdecydowanie dużo droższa inwestycja niż położenie niedrogich paneli wykonanych z materiałów drewnopodobnych. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że podłogę wykonuje się raz na kilkanaście czy na kilkadziesiąt lat, inwestycja może się okazać jak najbardziej słuszna i korzystna. Podczas gdy panele po kilku latach będą nadawały się do wymiany, drewniany parkiet będzie można poddać renowacji i będzie służył jeszcze przez długi czas.

Zatrudnij profesjonalnego parkieciarza

Do prac związanych z układaniem, konserwacją oraz renowacją podłóg wykonanych z naturalnego drewna, w tym też parkietów, trzeba zatrudniać specjalistów mających wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności. Dokładne ułożenie parkietu wymaga wiedzy, precyzji oraz dbania o wszystkie najdrobniejsze szczegóły. Wszystkie błędy popełniane na etapie kładzenia parkietu będą bowiem nie tylko widoczne, ale również odczuwalne w czasie późniejszego użytkowania podłogi. Podobnie jest w przypadku renowacji podłóg z drewna. Jeśli nie mamy na ten temat żadnej wiedzy i tym bardziej umiejętności, lepiej od razu jest szukać fachowców, którzy mają doświadczenie w tym temacie. Jeśli interesuje Cię cyklinowanie Warszawa, dobrze rozejrzyj się na rynku tego rodzaju usług. Dobrze jest stawiać na te firmy, które istnieją na rynku od dłuższego czasu, a także mają spore portfolio już wykonanych realizacji. W przypadku parkieciarzy o wiele ważniejsze niż to, co mówią, są zdjęcia ich realizacji, które mówią wszystko na temat jakości ich pracy oraz umiejętności.