Chcesz przygotować się do pracy za granicą? Sprawdź, jak to zrobić

Wyjazd do pracy za granicą bywa ogromnym przedsięwzięciem, które wymaga tygodni przygotowań. Poza znalezieniem zatrudnienia, wynajęciem mieszkania i długodystansową przeprowadzką, konieczne jest także przygotowanie pod kątem językowym. To nie tylko klucz do sprawnej komunikacji ze współpracownikami, ale również prawidłowego wykonywania określonych zadań oraz zdobywania doświadczenia. Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu?

Odśwież znajomość języka

Skoro planujesz karierę zawodową za granicą, to oznacza, że prawdopodobnie posługujesz się językiem w jakimś stopniu. Nauka języków to dziś powszechny element edukacji, pytanie tylko, czy podstawowa wiedza wystarczy, by zrobić wrażenie na przyszłym pracodawcy? Zanim prześlesz swoją aplikację, przygotuj na nowo CV w języku angielskim. Pamiętaj o poprawności językowej – sprawdź, czy nie ma w nim błędów językowych i gramatycznych. Tak samo należy podejść do rozmowy kwalifikacyjnej z przełożonym. Zadbaj o płynność wypowiedzi – ćwicz mówienie do siebie, np. przed lustrem. Wiele pytań na rozmowach powtarza się, przygotuj sobie kilka zwrotów, które urozmaicą Twoją wypowiedź.

Poznaj język branżowy

Znajomość języka ma ogromne znaczenie w zdobywaniu doświadczenia na ścieżce kariery. Każda branża posiada pewną specyfikę, a co za tym idzie m.in. zwroty i wyrażenia, którymi posługują się jej przedstawiciele. Nieznajomość części z nich może nie tylko utrudniać wykonywanie codziennych zadań, ale przede wszystkim wpłynąć na postrzeganie Ciebie jako specjalisty. Dużo zależy również od charakteru wykonywanego zawodu, jednak planując pracę z językiem angielskim, warto pamiętać o tak ważnej kwestii.

Nawiązuj kontakty

Język ma przede wszystkim praktyczne zastosowanie – ważne jest więc, by posługiwać się nim możliwie jak najczęściej. Próby nawiązywania kontaktów i inicjowanie rozmów nie tylko pozytywnie wpłyną na relacje w pracy, ale przyczynią się także do podniesienia Twoich umiejętności językowych. Pokonując barierę językową, nabierasz pewności siebie, a to z pewnością odbije się na Twoich wynikach.

Ucz się z aplikacją Babbel

Chcesz się przygotować do zagranicznego wyjazdu? Sięgnij po mobilny kurs języka angielskiego w formie aplikacji Babbel. Wraz z nią odświeżysz dotychczasową wiedzę i poznasz nowe zwroty, które mogą przydać się w pracy. Babbel to nie tylko ćwiczenia gramatyczne – to również konwersacje, nauka wymowy oraz osłuchiwanie się z językiem. A to wszystko w prostej i przystępnej formie.