Prowadzisz warsztat samochodowy? W te maszyny powinieneś zainwestować

diy_auto_repair-960x416 (1)

Jeśli chcesz oferować klientom pełen zakres usług, powinieneś zadbać o dobre wyposażenie swojego warsztatu samochodowego. Koniecznie zaopatrz się w maszyny i urządzenia, które umożliwią Ci skuteczną i efektywną pracę przy różnego rodzaju autach. Dzięki nim Twój warsztat będzie się szybciej rozwijał.

Urządzenia do diagnostyki samochodowej

By móc dokładnie ocenić stan auta, które trafiło do Ciebie do naprawy, powinieneś mieć na wyposażeniu urządzenia odpowiedzialne za diagnostykę. Możesz zainwestować w uniwersalny system diagnostyczny, który powinien szybko wykryć wszystkie usterki. Innym rozwiązaniem jest skompletowanie różnych urządzeń, z których każde będzie służyło do diagnozy innych komponentów, np. do określenia stanu sterowników, kontroli wtryskiwaczy czy analizowania emisji spalin i zadymienia.

Skuteczne wyważarki do sprzęgieł

Inna ważne maszyny to wyważarki do sprzęgieł dostępne na przykład na stronie www.cimat.pl. Warto zainteresować się na przykład urządzeniem marki CIMAT. Firma dostarcza bowiem różne modele, w zależności od sposobu obsługi, wielkości sprzęgła i masy przyrządu, a poza tym produkty te stosują najnowocześniejsze technologie wyważania. Tego typu maszyna jest niezbędna w pracy mechanika. Umożliwia ona łatwe wykonywanie pomiarów, które następnie zapamiętywane są w systemie i możliwe do sprawdzenia w dowolnej chwili. Urządzenie jest maksymalnie zautomatyzowane i posiada monitory LCD, które ułatwiają sterowanie podczas pracy i umożliwiają prezentację wyników procesu.

Elektronarzędzia do warsztatu

Skup samochodówWśród urządzeń, które musisz mieć znajduje się także wiele elektronarzędzi. Jest to między innymi polerka, solidna wiertarka udarowa, a także różne rodzaje szlifierek. Te mniejsze sprzęty są równie potrzebne jak duże maszyny diagnostyczne. Dzięki nim dostaniesz się do dowolnego miejsca w aucie, poprawisz stan karoserii albo umocujesz potrzebny element. Elektronarzędzia to jedne z ważniejszych produktów w rękach mechanika samochodowego. Jeśli wciąż czujesz, że nie masz wszystkich potrzebnych przedmiotów z tej kategorii, koniecznie je zamów.

Obsługa ogumienia – potrzebne sprzęty

Nie zapomnij też, że nieraz będziesz musiał zadbać o ogumienie aut swoich klientów. Potrzebna będzie wyważarka do kół. Są modele do aut osobowych, jak i ciężarowych. Dokładnie sprawdź, jakie parametry ma urządzenie, które chcesz nabyć. Jeśli zaopatrzysz się w dobry model, ułatwi i usprawni on pracę przy wymianie ogumienia.

Podnośniki kolumnowe i pneumatyczne

Poza wspomnianymi urządzeniami będziesz potrzebował także solidnych podnośników samochodowych. W zależności od tego, jakich klientów będziesz obsługiwać, powinieneś zainwestować w maszyny do obsługi aut osobowych i ciężarowych lub na przykład tylko osobowych (jeśli do posiadaczy takich samochodów ograniczasz swoją ofertę). Najważniejsze, abyś teraz miał, jak wygodnie naprawiać auta. Później, kiedy rozwiniesz warsztat możesz dokupić jeszcze podnośniki kolumnowe do ciężarówek.

Potrzebne urządzania do warsztatu

Sam widzisz, że warsztat samochodowy musi być naprawdę dobrze wyposażony. Stwórz więc listę, jakich urządzeń jeszcze Ci potrzeba, abyś mógł w pełni efektywnie i skutecznie naprawiać auta swoich klientów.