Jakie zalety daje prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe?

Każdy przedsiębiorca bez względu na skalę prowadzonej działalności zobowiązany jest do prowadzenia księgowości. Jeśli nie czujemy się pewnie w temacie faktur, składek, podatków i deklaracji lepiej oddać związane z nimi sprawy fachowcom. W tym przypadku będzie to biuro rachunkowe. W czym dokładnie może ono wesprzeć przedsiębiorcę i ile kosztują takie usługi? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Poznajmy główne zalety współpracy z biurem księgowym

1. Oszczędność czasu, który możemy przeznaczyć na bieżącą działalność firmy to główna z nich. W dłuższej perspektywie usługi księgowe mogę zostać finansowane ze zleceń, które uda nam się zrealizować podczas odzyskanych godzin, które normalnie musielibyśmy przeznaczyć na pilnowanie porządku w fakturach.

2. Wspomniany wyżej porządek w fakturach jest drugim niepodważalnym atutem współpracy z biurem rachunkowym. Bez wątpienia nikt nie chce mieć ewentualnych problemów z Urzędem Skarbowym w kwestii źle naliczonego podatku i związanych z tym nieprzyjemności, kar, odsetek itd.

3. Dostęp do zawsze aktualnej wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów. Poszerzając zakres działalności bardzo często zmuszeni jesteśmy do skorzystania z porady. Mając na stałe obsługę księgową nie musimy o tym myśleć.

4. Obecne czasy silnej konkurencji wśród przedsiębiorców skłaniają do szukania różnego rodzaju oszczędności również w obrębie prowadzonej działalności. Jedną z nich jest tzw. outsourcing księgowości do firmy zewnętrznej.
Zatrudnienie na stałe księgowej jest o wiele większym wydatkiem niż abonament w biurze rachunkowym.

Ile kosztuje obsługa biura rachunkowego?

W ten sposób doszliśmy do pytania, które interesuje z pewnością wielu, szczególnie początkujących przedsiębiorców. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Prowadzenie księgowości wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Dla przykładu koszt obsługi mikro firmy to wydatek rzędu od 150-200 zł miesięcznie, a prowadzenie pełnej księgowości zaczyna się od 350 zł. Takie ceny oferuje m.in. biuro księgowe marki, z którego ofertą można zapoznać się na stronie https://www.finansdor.pl/biuro-rachunkowe-marki Jak widać, nie są kwoty, które można uznać za wysokie szczególnie biorąc pod uwagę liczne korzyści, które możemy uzyskać w zamian.

Jak znaleźć dobre biuro księgowe?

W dobie internetu nie stanowi to żadnego problemu. Poszukiwania warto jednak rozpocząć od zapytania znajomych, najlepiej przedsiębiorców. Bardzo często to właśnie rekomendacje są najlepszym sposobem pozyskania nowych klientów. Jeśli jednak nie możemy liczyć na niczyją opinię pozostaje nam Internet. Dobrym rozwiązaniem na zawężenie kręgu poszukiwań jest wpisanie frazy typu księgowa marki, czy księgowość marki. Pozwoli to już na samym początku znaleźć firmy blisko naszego miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności. Korzystanie z lokalnego biura ma wiele korzyści, o których można by napisać zapewne osobny tekst.

Podsumowując korzystanie z usług biura księgowego ma szereg zalet i wcale nie jest kosztowną usługą. Każdy przedsiębiorca wcześniej czy później może stanąć przed wyborem pomiędzy samodzielnym prowadzeniem rozliczeń a oddaniem go w ręce fachowców.

Polecamy:
Dział księgowości we własnej firmie czy zewnętrzne biuro rachunkowe?