4 pomysły na promocję biznesu z kawą w tle

Wiele krajowych kawiarni ma to szczęście, że korzysta ze stałych, lojalnych klientów – dzięki czemu były w stanie zdominować każdą dzielnicę miasta. Ale jak te kawiarnie postąpiły w budowaniu lojalności klientów – jaka jest ich taktyka sukcesu marketingowego restauracji?

Zaletą bycia małą, niezależną kawiarnią jest to, że duża część populacji pijącej kawę woli nie kupować od dużych marek, a zamiast tego chce wspierać lokalny biznes jak np. https://palarniaproper.pl/. Jeśli jesteś małą niezależną kawiarnią, oto krótka lista, która pomoże Ci przekonać mieszkańców do zmiany sieci i lokalnego biznesu.

1. Zaoferuj Wi-Fi w swojej kawiarni

Możesz pomyśleć, że jest to funkcja, a nie strategia marketingowa restauracji, ale strategia polega na umieszczeniu dużego znaku Wi-Fi w oknie. Oferowanie Wi-Fi mówi dwie rzeczy o Twojej firmie: nie przeszkadza Ci to, że ludzie przychodzą i pracują, i prawdopodobnie masz wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli zostać na jakiś czas. Wszystko to jest uważane za korzyści psychiczne dla osób, które spacerują lub prowadzą samochód obok Twojej kawiarni. Wraz ze wzrostem liczby osób pracujących w domu, coraz więcej osób będzie potrzebować dobrego miejsca, aby realizować swoje cele zawodowe.

2. Dołącz do społeczności

Niewiele jest firm, które mają możliwość swobodnej rozmowy ze swoimi obserwatorami na Twitterze, a kawiarnie są jednymi z nich – to świetny sposób na budowanie lojalności klientów, a przy tak podkreślonym znaczeniu utrzymania klienta, jest to niezbędne. Dzieje się tak, ponieważ masz już swój własny klimat i osobowość, którą rozpoznają Twoi klienci. Szczególnie jako mała kawiarnia możesz pochwalić się jednym, wyraźnym głosem.

Ponieważ kawa jest tak powszechnym zainteresowaniem, możesz przyciągnąć różnych ludzi i porozmawiać na dowolny temat. Filmy, kawa, herbata, muzyka. Upewnij się, że Twoje adresy URL na Twitterze i Facebooku znajdują się z przodu i na środku Twojego blatu. Gdy ktoś dostanie świetną latte, może powiedzieć „piję najbardziej niesamowitą latte z @twojakawiarnia” zamiast po prostu „piję najbardziej niesamowitą latte” bez podania źródła.

3. Niech to będzie osobiste

Jak już wspomniano, największą przewagą, jaką masz nad dużymi franczyzami i sieciami, jest możliwość nadania dowolnej osobowości. Oczywiście istnieje wiele innych sposobów promowania swojej kawiarni. Zaoferuj specjalną ofertę jednej z miliardów aplikacji mobilnych do geolokalizacji, uruchom program lojalnościowy dla klientów, a może nawet zechcesz zbudować drive-thru. W każdym razie wypróbuj najpierw te, aby przekonać się jak działają.

4. Przedstaw siebie i swoją kawę pobliskim firmom

To świetna taktyka. Tym bardziej, jeśli docelowy obszar jest znacznie większy niż kilka przecznic wokół kawiarni czy sklepu z kawą. To może doprowadzić do nawiązania ważnych partnerstw społecznych. Jest to bardzo skuteczne w pozyskiwaniu nowych klientów i jest to świetny sposób na śledzenie zwrotu z czasu i pieniędzy zainwestowanych w projekt. Ten pomysł marketingowy dla kawiarni odnosi niemal zawsze ogromny sukces.

Polecamy:
Dobry adres dla naszej firmy – Warszawa