Pomysł na biznes: wytwórnia peruk

Wigs_on_display

Perukarz, to człowiek bardzo dokładny, cierpliwy, umiejący słuchać tego, co mówią do niego klienci. Można rzec, że perukarz, to artysta, ale taki, który słucha klienta i nie budzą się w nim te wszystkie demony, które budzą się w artystach tworzących z własnej wyobraźni i na własną odpowiedzialność.

Perukarz to artysta „przyziemny”, umiejący doskonale wyobrazić sobie produkt, który klient chce od niego uzyskać. Tworzy perukę na zamówienie, więc nie ma problemu ze sprzedażą. Najlepsze peruki tworzone są z prawdziwych, ludzkich włosów. Sztuczne, syntetyczne produkty, mogą nadawać się jedynie na występ w kabarecie, a i to nie zawsze. Są też peruki kolorowe, przeznaczone na karnawał, ale perukarz nie robi takich peruk.

Jakość peruk

Jeśli ktoś chce, może sobie taką perukę kupić za portalach sprzedażowych. Wszystkie one przeważnie pochodzą z Chin, i stwarzają coraz większa konkurencję dla prawdziwych peruk z powodu swojej niskiej ceny. Nie mają się jednak z czym równać. Prawdziwa peruka, to odpowiedzialność tego, co ją zrobił. Często się zdarza, że perukarz robiąc taką perukę, udostępnia także dla niej długofalowy serwis. Jeśli peruka się nam popsuje, możemy ją przynieść i zostanie fachowo naprawiona. W ten sposób perukarz, robiąc perukę, ma niejako klienta już „na zawsze”. Tzn., dopóty, dopóki dany klient będzie w posiadaniu takiej peruki, oraz będzie ją intensywnie używał.

A więc klient wraca do naszego zakładu zawsze wtedy, gdy chce coś zmienić w swojej peruce. Może ją pokolorować, zakręcić, wyprostować, zrobić trwałą, czy też inną, fantazyjną fryzurę. Wszystkim tym zajmuje się perukarz. Ale nie tylko. Produkuje również treski, sztuczne wąsy, baczki, zarosty itp. Wszystkie te produkty mogą być używane do produkcji filmów, czy scen teatralnych, oraz na indywidualne zamówienia.

Komu można sprzedawać swoje wyroby?

Wszystkim tym, którzy ich będą potrzebować. Czasami możemy sprzedać nasza perukę także tym, którzy wcale jej nie potrzebują, a chcą ją po prostu mieć w domu. Być może kiedyś im się przyda. Odbiorcami naszych wyrobów może okazać się każda osoba, pragnąca szybko zmienić swój image i to wcale, nie na własna niekorzyść. Wręcz przeciwnie. Piękna peruka potrafi dodać wiele uroku każdemu zainteresowanemu. Nawet mężczyznom, a szczególnie im, ponieważ o wiele wcześniej łysieją z różnych powodów.

Gdzie nauczyć się tego fachu?

Można skorzystać z usług kursów, które są organizowane w różnych miejscach. W ramach takiego szkolenia można nauczyć się technik wykonywania peruk, tresek, wąsów i zarostów. Perukarz także uczy się czesać i wiązać włosy na perukach, doczepiać zarosty, zakładać treski i warkocze. Gdyby dla kogoś taki kurs był niewystarczający, zawsze może zapisać się do szkoły, gdzie nauczanie jest bardziej dokładne, ale i rozwleczone w czasie. Może to być np. Szkoła Makijażu, Perukarstwa i Charakteryzacji Teatralnej, działająca na terenie Poznania. Po ukończeniu takiej szkoły, będziemy mieć do dyspozycji dostatecznie dużo teorii, więc wystarczy, że po jej ukończeniu, zajmiemy się zdobywaniem doświadczenia w zawodzie.

Tematy powiązane: wypadanie włosów, peruki