Plastikowe skrzyniopalety – solidne przechowywanie oraz łatwy transport produktów

Skrzyniopaleta

Transportowanie towaru wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, gdyż cała zawartość musi się przedostać z jednego miejsca do drugiego w nienaruszonym stanie. Czasami nie wystarczy do tego załadunek na przyczepę, opakowanie kartonowe lub zabezpieczenie produktów folią. W tym wypadku najlepszym wyborem do magazynowania i przechowywania różnego rodzaju surowców oraz produktów okażą się pojemne składane pudła paletowe z plastiku. Jakie posiadają właściwości?

Do czego służą plastikowe skrzyniopalety?

Jak sama nazwa wskazuje, skrzyniopalety posiadają właściwości zarówno skrzyń do przechowywania jak i palet, które wytwarzane są z wysokiej jakości plastiku. Te tworzywa posiadają wiele zastosowań, jednak w głównej mierze służą do transportu i przechowywania zarówno surowców jak i produktów przemysłowych. Dzięki wytrzymałej i solidnej konstrukcji składanych pudeł paletowych oraz możliwości układania towarów w sztaple, korzysta z nich wiele fabryk i sklepów. Skrzyniopalety plastikowe są doskonałym rozwiązaniem na magazynowanie oraz segregacje różnych produktów. Utrzymanie należytego porządku nie jest łatwe zwłaszcza w dużych halach przemysłowych i magazynach prężnie rozwijających się fabryk. Takie pudła pozwalają na lepszą organizację dużych partii produktów, np. poprzez możliwość układania skrzyniopalet jedna na drugiej. Takie rozwiązanie również oczyszcza przestrzeń i pozwala na jej odpowiednie zagospodarowanie. Plastikowe skrzyniopalety występują też w różnych kolorach co dodatkowo ułatwia segregację, gdy wiemy, który kolor odpowiada jakiemu rodzajowi towaru.

Które branże najchętniej sięgają po skrzyniopalety?

Wielofunkcyjność plastikowych skrzyniopalet cieszy się zastosowaniem w wielu branżach, a ich różnorodne właściwości pozwalają ułatwiają magazynowanie i odpowiednia segregację towarów. Przede wszystkim obecność skrzyniopalet możemy zaobserwować w przemyśle metalurgicznym, kopalniach i hutach. Składowanie surowców w dużej mierze odbywa się w postaci usypywania hałd w pobliżu magazynu lub przy pomocy masywnych kontenerów. Jednak surowce przeznaczone do transportu składowane są w odpowiednich skrzyniopaletach. Plastikowe pojemniki wykorzystujemy także do transportu materiałów sypkich, jak różnego rodzaju ziarna, kasze czy cukier oraz innych towarów drobnych i małogabarytowych. Twarde i odporne na wsiąkliwość ściany skrzyniopalet gwarantują, że nic się nie wysypie ani nie wyleje w momencie przewozu. Producenci skrzyniopalet oferują także wersje mobilne pojemników, umiejscowione na płozach lub kołach co pozwala dużo szybciej przewieźć produkty do magazynu. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się np. w sadownictwie, gdzie do plastikowych skrzynek na kołach można wrzucać zebrane owoce i na bieżąco przewozić do miejsc składowania. Przed zakupem pojemników warto się zastanowić do czego będą wykorzystywane, aby odpowiednio dopasować gabaryty oraz grubość i wytrzymałość materiału. Skrzynki dostępne są w wersji litej, tzn. zabudowanej w całości oraz ażurowej. Dodatkowo można zamontować klapę uchylną do skrzyniopalety lub skrzynie z możliwością złożenia. W przypadku branży spożywczej należy zwrócić szczególna uwagę na rodzaj certyfikatu skrzyni, ponieważ nie wszystkie pojemniki plastikowe posiadają atest do kontaktu z żywnością.

Solidność składanych pudeł paletowych zależy od ich producenta

Wchodząc na stronę internetową firmy UTZ, w zakładkę skrzyniopalety, znajdziemy bogatą ofertę pojemników plastikowych w wielu formach ich składania, różnych rozmiarach i dostępnych w wielu różnych wersjach podwozia. Oferta zawiera pudła paletowe, takie jak Kolox lub VDA-GLT oraz pojemniki sztywne Palox. Większość pojemników bazuje na wymiarach ISO jednak można dostosować odpowiednie gabaryty do indywidualnych wymagań klienta. Skrzyniopalety Kolox, ze względu na swoją największą wytrzymałość wagową stosowane są w wielu branżach przemysłowych i dystrybucji, pojemniki VDA-GLT wykorzystywane są najczęściej w przemyśle motoryzacyjnym, zaś zabudowane skrzynie posiadające właściwości nieprzemakania i nieprzenikania zapachów Palox, cieszą się zastosowaniem w branży spożywczej, a także w rolnictwie.

Polecamy:
Buty robocze – jeden z najważniejszych elementów stroju roboczego!