Pasek antypoślizgowy na schody – jaką pełni funkcję?

Pasek antypoślizgowy to rozwiązanie mające charakter zabezpieczający przed poślizgnięciem na stopniach wilgotnych schodów. Powszechnie stosowane paski antypoślizgowe na schody chętnie wykorzystywane są zarówno we wnętrzach, jak również zewnętrznych przestrzeniach publicznych. Co powinno charakteryzować pasek antypoślizgowy na schody i gdzie można kupić paski antypoślizgowe na schody wewnętrzne i zewnętrzne?

Pasek antypoślizgowy na schody – charakterystyka i materiały, z których jest wykonany

Pasek antypoślizgowy na schody to wykonana z tworzywa sztucznego listwa mająca na celu zabezpieczyć krawędzie schodów, na których możliwym jest poślizgnięcie się, szczególnie wtedy, gdy ich powierzchnia jest wilgotna lub oblodzona. Pasek antypoślizgowy na schody charakteryzuje się chropowatością o różnej gradacji w związku z czym, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania w różnych przestrzeniach, możliwym jest dopasowanie rozwiązania odpowiadającego tym potrzebom. Ponadto pasek antypoślizgowy na schody może zostać wykonany w różnych kolorach w związku z czym możliwym jest dostosowanie ich do koloru schodów, na których będą one montowane lub wręcz przeciwnie, wyraźne ich zaznaczenie w taki sposób, by sygnalizowały one czyhające niebezpieczeństwo. Najwyższej jakości paski antypoślizgowe produkuje firma Evergrip specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jednak zanim omówimy zalety rozwiązań oferowanych przez Evergrip skupimy się na tym, w jakich przestrzeniach paski antypoślizgowe na schody mogą zostać wykorzystane.

Paski antypoślizgowe na schody – zastosowanie

Paski antypoślizgowe na schody są niezbędnym wyposażeniem wszystkich przestrzeni, w których pracownicy lub użytkownicy narażeni są na kontakt z wilgotną powierzchnią schodów. Szczególnie przydatne paski antypoślizgowe na schody są w przestrzeniach zakładów produkcyjnych lub związanych z przemysłem: energetycznym, chemicznym lub też paliwowym. Wysoka jakość materiałów, z których wykonywane są paski antypoślizgowe na schody czyni je niepodatnymi na szybkie zużycie, łatwymi do utrzymania w czystości a także nieulegającymi wpływom czynników chemicznych, wilgoci czy też amplitud temperatur. To właśnie te czynniki sprawiają również, że paski antypoślizgowe na schody spisują się zarówno we wnętrzach jak na zewnątrz. Z powodzeniem wykorzystać je można również na schodach prowadzących do miejsc użytku publicznego – urzędów, banków oraz sklepów.

Gdzie kupić paski antypoślizgowe na schody? Sprawdź ofertę Evergrip!

Zastanawiasz się gdzie kupić paski antypoślizgowe na schody wewnętrzne i zewnętrzne? Koniecznie sprawdź stronę internetową producenta rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy Evergrip. Dzięki potencjałowi produkcyjnemu Evergrip podejmuje się realizacji zamówień na paski antypoślizgowe na schody dostosowane do ich rozmiarów, koloru a także kształtu. Evergrip to producent posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacjach zwiększających BHP w najróżniejszych przestrzeniach w związku z czym oferowane przez tą firmę rozwiązania charakteryzuje perfekcyjne dopasowanie do potrzeb powierzchni o różnym przeznaczeniu i charakterze. Zastanawiasz się, gdzie kupić najwyższej jakości paski antypoślizgowe na schody? Zajrzyj na stronę Evergrip i wybierz niezawodne rozwiązania polskiego producenta Evergrip!