O czym pamiętać, by outsourcing IT nie był stratą czasu i pieniędzy?

Skutki pandemii zmieniają wszystkie aspekty naszego życia, a wiele firm stara się nadążyć za zmieniającym się światem i czerpie korzyści z outsourcingu IT. Covid-19 przyspieszył procesy cyfryzacji, a wiele firm stara się poprawić swoją działalność i rentowność za pomocą nowoczesnych technologii.

Outsourcing i offshoring to świetne rozwiązanie dla firm IT dążących do rozwoju i ekspansji biznesu bez utraty czasu i pieniędzy.

Chcemy w tym miejscu zwrócić uwagę również na inne powody outsourcingu usług IT, w tym:

  • dostęp do umiejętności niedostępnych we własnym zakresie,

  • zdolność do innowacji,

  • elastyczność,

  • skala organizacji.

Outsourcing IT to korzystanie z usług zewnętrznych, które umożliwiają efektywne dostarczanie procesów biznesowych, usług aplikacyjnych i rozwiązań infrastrukturalnych dla korzyści biznesowych IT. Obejmuje usługi użyteczności publicznej, oprogramowanie i outsourcing programistów w chmurze. Dzięki outsourcingowi klienci mogą łatwo opracować strategie sourcingowe, wybrać najlepszych dostawców usług IT, podpisać najbardziej lukratywne kontrakty i nawiązać satysfakcjonujące partnerstwo z dostawcami zagranicznymi.

W tym artykule chcemy pokazać kilka przeszkód, które możesz napotkać na swojej drodze do sukcesu. Powinieneś być świadomy najważniejszych zagadnień IT związanych z outsourcingiem wewnętrznym i zewnętrznym i nie bać się ich rozwiązywać. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu o najważniejszych wyzwaniach z łatwością je rozpoznasz i będziesz gotowy na wszelkie trudności.

Nadzorowanie zewnętrznych programistów

Wiele firm nie może zdecydować się na outsourcing z powodu braku zaufania i potrzeby kontrolowania wyników. Aby poradzić sobie z kwestią zaufania, powinieneś skorzystać z następujących metod. Pierwszym krokiem jest okres próbny, czyli krótkoterminowe zaangażowanie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze. Zatrudnij programistę na kilka tygodni i zdecyduj, czy chcesz kontynuować z nim współpracę.

Sprawdzanie doświadczenia programistów

Klienci stają przed wyzwaniem, gdy muszą określić, czy programista jest wart tyle, na ile zasługuje jako pracownik. Najwygodniejszym i najprostszym sposobem jest samodzielne przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ wiesz, jaki profesjonalista jest odpowiedni dla Twojego zespołu. Jednak przejrzenie CV i wywiad z każdą zatrudnioną osobą może zająć dużo czasu. Zastanów się nad poniższymi wskazówkami niezbędnymi do wyboru najlepszego kandydata na stanowisko w Twojej firmie. Postaraj się być konkretny w określaniu nie tylko rzeczy, które musisz mieć, ale także rzeczy, które musisz mieć i umiejętności miękkich. Poproś o wstępne sprawdzenie, które obejmuje profile GitHub, zapisy wywiadów technicznych, a także wyzwania dotyczące kodu. Weź pod uwagę, że dopasowanie kulturowe jest kluczową rzeczą dla zleconego dewelopera i wiąże się z wartościami, perspektywami i umiejętnościami komunikacyjnymi. Wyjaśnij, co oznacza dla Ciebie stanowisko wyższego szczebla, podając konkretne szczegóły dotyczące doświadczenia i umiejętności, które kandydat musi posiadać.

Polecamy:
Transport produktów spożywczych – w jaki sposób przebiega?|