Detale przy pakowaniu przesyłek dla klientów

Rynek e-commerce stale się powiększa! Z tego powodu warto zrobić wszystko, by wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym ze skutecznych sposobów na docenienie osób, które już dokonały zakupu jest zadbanie o ich doświadczenie podczas otwierania przesyłki.

Najlepszy klient to stały klient. A kiedy klient staje się stały? Gdy jest zadowolony! Z tego powodu warto zwrócić szczególną uwagę na detale, takie jak rodzaj wypełnienia czy kartka z podziękowaniami.

Postaw na jakość

Pierwszą rzeczą, którą zobaczy twój klient jest opakowanie. W przypadku firm najlepiej sprawdzają się kartony obrandowane lub uniwersalne, czyste pudełka. Ważne, żeby były wykonane z dobrej jakości tektury, dzięki czemu nie ulegną znacznemu zniszczeniu podczas transportu. Gorszym pomysłem są torby kurierskie, które mimo swojej praktyczności, nie prezentują się elegancko i są mało ekologiczne.

Wypełnienie ma znaczenie

Oprócz samego towaru, po otworzeniu paczki klient od razu zobaczy wypełnienie. Warto zadbać o to, by było ono estetyczne lub ekologiczne. W pierwszym wypadku doskonale sprawdzi się kolorowy papier, najlepiej w kolorach kojarzących się z marką. W drugim wypadku warto postawić na skropak i umieścić w paczce kartkę z informacją, że wybór ten został podyktowany troską o środowisko. Warto dodać także wskazówkę, co można z takim wypełnieniem zrobić (wykorzystać je ponownie lub rozpuścić w wodzie).

Kartka z podziękowaniami

W dobrym guście jest dołączanie do paczek kartek z podziękowaniami za dokonanie zakupu właśnie w naszym sklepie. Jeżeli jest taka możliwość, można udostępnić klientowi także specjalny kod rabatowy na kolejne zakupy. Nawet jeżeli jego wartość będzie symboliczna, może okazać się, że w połączeniu z estetyczną przesyłką i zadowoleniem z towaru przekona go to do ponownych odwiedzin w twoim sklepie internetowym.

Dbanie o detale jest niezwykle ważne, jednak należy pamiętać, że zadowolenie klienta zależy przede wszystkim od jakości zakupionego towaru, jego ceny i sprawności realizacji. Aby zapewnić mu korzystną cenę przesyłki, a także ułatwić sobie realizację, korzystaj z usług Sendit.pl – brokera firm kurierskich, współpracującego z takimi firmami jak InPost, FedEX, DPD czy UPS.