Od czego zacząć lokalne SEO dla swojej firmy?

Jak ważne jest lokalne SEO dla małych firm z fizyczną lokalizacją? Według ostatnich badań 78% lokalnych wyszukiwań na urządzeniach mobilnych i 61% lokalnych wyszukiwań na laptopach doprowadza w efekcie do zakupów w trybie offline.

seo-758264_960_720

Jeśli poświęcisz chwilę na rozważenie miliardów miesięcznie unikalnych lokalnych wyszukiwań, które mają miejsce w Google w samej Polsce, to całkiem przyzwoity współczynnik konwersji, niezależnie od tego, w jaki sposób prezentujesz swoje dane.

Czym dokładnie są ci ludzie szukający “lokalnie”? Oto zestawienie najważniejszych zadań, które konsumenci wykonują podczas wyszukiwania lokalnie:

  • Wyszukiwanie adresu / lokalizacji

  • Znalezienie firmy z pożądanym produktem / usługą

  • Wyszukiwanie numeru telefonu

  • Sprawdzanie godzin otwarcia

  • Uzyskiwanie wskazówek dojazdu

  • Szukanie kuponów / ofert specjalnych

  • Czytanie ocen i recenzji

Jeśli którekolwiek lub wszystkie powyższe zadania dotyczą Twojej małej firmy, to z pewnością chcesz zwrócić uwagę na lokalne SEO i upewnić się, że Twoja firma poojawi się gdy konsumenci będą szukać czegoś z jej oferty bądź branży.

Krytyczne atrybuty ofert lokalnych

Każda mała firma z fizyczną lokalizacją musi wiedzieć, że każde wdrażanie lokalnych najlepszych praktyk SEO może być tak samo lub w niektórych przypadkach ważniejsze niż tradycyjne lub szersze podejście SEO.

Przyjrzyjmy się bliżej najważniejszemu i głównemu czynnikowi jaki ma związem z tworzeniem wizytówki firmy w lokalnym katalogu stron:

Nazwa firmy a spójność SEO

Nazwa Twojej firmy, inaczej nazywana tytułem firmy, jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych czynników tego, aby dobrze pozycjonować wyniki w lokalnych wyszukiwaniach przez katalog stron. Kluczem do tego jest to, że przede wszystkim musisz upewnić się, że nazwa twojej firmy pozostaje w 100% spójny w każdym źródle danych w Internecie, pomoże to w stworzeniu zaufania do Twojej marki ze strony Klientów.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się nazywać siebie “Sklep Odzieżowy u Grażyny” w jednym wpisie i “Butik Grażyna” w innym, istnieje duża szansa, że Google i inne wyszukiwarki będą je wyświetlać jako dwie oddzielne firmy podczas indeksowania Twojej firmy.

Przepisy określone w wytycznych dotyczących wysokiej jakości działań SEO dla lokalnych firm, które przedstawiają się następująco:

  • Twoja nazwa powinna odzwierciedlać rzeczywistą nazwę Twojej firmy.

  • Oprócz nazwy biznesowej w świecie rzeczywistym możesz dołączyć jeden deskryptor, który pomoże klientom zlokalizować Twoją firmę lub zrozumieć, co oferuje Twoja firma.

  • Hasła marketingowe, numery telefonów, kody sklepów lub adresy URL nie są prawidłowymi deskryptorami.

Przykłady dopuszczalnych tytułów z deskryptorami są: Pizza Belissima restauracja czy też zakład pogrzebowy Genesis.

Jeśli jesteś aspirującym właścicielem firmy, który finalizuje dopiero swoją nazwę – taka podpowiedź pomoże w wyszukiwaniu słów kluczowych, które prowadzą do tego, aby uzyskać idealną i jak najbardziej zoptymalizowaną nazwę, zarówno w biznesie, domeny, jak i w innych miejscach w sieci.