Ochrona przed ukąszeniami komarów – zaplanuj to wcześniej!

W sezonie letnim komary są jedną z największych zmór działkowiczów czy wczasowiczów spędzających upalne wieczory nad wodą. Uprzykrzają czas również domownikom, którzy jak co roku walczą o to, by nieproszeni goście nie dostali się do wnętrza domu przez otwarte okna. Ugryzienia komarów powodują drażniące swędzenie, które może utrudniać skupienie czy zasypianie. Samce komarów zadowalają się nektarem kwiatowym, prawdziwymi krwiopijcami pozostają samice komarów. Przyciąga je nie tylko światło, ale również zapach człowieka. A zatem – jak sobie z nimi radzić latem, gdy jesteśmy narażeni na ich domową inwazję. Możemy wyróżnić wiele czynników i środków odstraszających owady. Na komary stosuje się różnego rodzaju repelenty. Jednak gdy jest ich naprawdę dużo, warto postawić na sprawdzone środki, które mogą ochronić nas przed ukąszeniami komarów podczas przebywania na świeżym powietrzu – np. przy okazji grilla czy biwaku nad wodą.

  • Komary latem – uciążliwe samice komarów i ich ukąszenia
  • Znane środki odstraszające większość gatunków komarów
  • Profesjonalne zwalczanie komarów

Komary latem – uciążliwe samice komarów i ich ukąszenia

W upalne dni, szczególnie, gdy w powietrzu wzrasta wilgotność po burzy, we znaki dają nam się komary. Warto zaznaczyć, że zmorą człowieka pozostają samice komarów, to one bowiem stawiają krew wyżej od kwiatowego nektaru. Najczęściej spotkamy je przy wodach stojących, w pobliżu stawów czy jezior, gdzie w sezonie chętnie wybieramy się na grilla czy wędkowanie. Bardzo rzadko ukąszenia komarów mogą być źródłem dużych problemów zdrowotnych, choć przedstawiciele niektórych gatunków mogą przenosić choroby zakaźne.

Znane środki odstraszające większość gatunków komarów

Broniąc się przed inwazją komarów w domowych warunkach, możemy postawić na kilka sprawdzonych i tradycyjnych sposobów ich odstraszania. Istnieje szereg roślin, na które komary są wyczulone: kocimiętka, mięta, pelargonia, lawenda czy koper włoski. Możemy więc postawić je w swoim ogrodzie czy na parapecie, aby zniechęcić komary do ataku. Jeżeli chcemy ochronić ciało przed ukąszeniami, możemy wybrać apteczne spraye czy olejki eteryczne.

Profesjonalne zwalczanie komarów

Jeżeli odkomarzanie domowymi sposobami nie przyniosło pożądanych efektów, warto sięgnąć po profesjonalne zabiegi dezynsekcji. Są one często niezbędne na dużych terenach zielonych, takich jak parki czy jeziora. Korzystają z nich również właściciele przydomowych ogródków i tarasów, którrzy chcą zapewnić sobie spokój w ciepłe wieczory. Profesjonalne odkomarzanie warto zaplanować wcześniej. Niekiedy trzeba wykonać serię zabiegów, poczynając od wczesnej wiosny. W realizacji takiej dezynsekcji pomogą firmy takie jak Insektstop.pl. Specjaliści doradzą wybór odpowiedniej metody odkomarzania i z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące jego skuteczności, bezpieczeństwa i przebiegu.

Moc Marketingu Treści