Nowoczesne rozwiązania ze stali nierdzewnej dla przemysłu spożywczego

Stal nierdzewna odznacza się, przy odpowiedniej dbałości, wysoką odpornością na korozję. Ponadto jest to materiał bardzo wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne i łatwy do utrzymania w czystości. Ze względu na swoje właściwości higieniczne ze stali nierdzewnej produkowane są rozwiązania sanitarne wykorzystywane w zakładach ochrony zdrowia oraz przetwórstwa spożywczego. Poza odwodnieniami, włazami rewizyjnymi itd. oferowane są również inne rozwiązania, które spełniają aktualne wymogi higieniczne w branży spożywczej. Poniżej zaprezentujemy nierdzewne produkty KMB STEEL PRODUCT ® przeznaczone dla przemysłu spożywczego.

Nierdzewne mieszalniki mechaniczne i inne

W wielu zakładach działających w sektorze spożywczym wykorzystywane są klasyczne mieszalniki mechaniczne wykonane ze stali nierdzewnej (lub na życzenie klienta z kwasoodpornej). W ofercie KMB dostępne są mieszadła łapowe oraz mieszadła turbinowe spawane. Aby sprostać oczekiwaniom klientów, producent umożliwia indywidualne ustalenie parametrów funkcjonalnych i geometrycznych dostępnych rozwiązań.

Poza klasycznymi mieszalnikami mechanicznym KMB oferuje również mieszalniki cyrkulacyjne do mieszania win i innych cieczy; mieszalniki inżektorowe, przegrodowe oraz pneumatyczne. Są to higieniczne rozwiązania ze stali nierdzewnej, których można używać latami.

Cyklony dla przemysłu zbożowo-młynarskiego

Z pomocą cyklonów ze stali nierdzewnej można skutecznie odpylić gazy i odzyskać produkt. Razem z pyłem gaz wprowadzany jest do części cyklonu o cylindrycznym kształcie. Ten element cyklonu nadaje gazowi ruch wirowy. Dochodzi od odrzucenia pyłu, który finalnie trafia do rury wylotowej. Pył może być odprowadzany zarówno ciągle, jak i okresowo. Również i w tym przypadku możliwe jest zamówienie rozwiązań dostosowanych do wymagań konkretnego klienta. Na życzenie klienta cyklony mogą być wykonane ze stali kwasoodpornej.

Wysokiej klasy sita blaszane płaskie i cylindryczne

Sita płaskie ze stali nierdzewnej wykorzystywane są do oczyszczania ziarna zbóż w przemyśle zbożowo-młynarskim. Z pomocą sit płaskich można szybko odsiać zanieczyszczenia. W zależności od potrzeb zamawiającego sita tego typu mogą mieć otwory kołowe lub podłużne. W ofercie KMB dostępne są również modele cylindryczne, które stosuje się do przesiewania materiałów o kształcie kulistym. Dzięki pochyleniu sita możliwe jest przesuwanie przesiewanego materiały w bębnie. W zależności od możliwości lub potrzeb danego zakładu działającego w branży przetwórstwa spożywczego sita cylindryczne mogą być wykorzystywane w układzie koncentrycznym bądź seryjnym.

Inne rozwiązania dla branży spożywczej

Zapotrzebowanie na rozwiązania ze stali nierdzewnej jest w branży spożywczej bardzo duże. Ten fakt można łatwo wytłumaczyć. Nie zapominajmy, że stal jest bardzo wytrzymała, poza tym łatwa do utrzymania w czystości. Wysokiej jakości rozwiązania stalowe mogą spełnić najsurowsze wymogi sanitarne. W ofercie KMB Steel Product dostępne są poza wymienionymi rozwiązaniami także: czerpaki, hydrocyklony, komory pyłowe, osadniki sedymentacyjne, separatory tłuszczu, wanny i wiele innych. Wymienione rozwiązania wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej.