Jak niszczyć dokumenty skutecznie?

Jeśli nie zadbamy o niszczenie dokumentów zgodne z RODO, czekają nas wysokie kary oraz utrata zaufania ze strony klientów i partnerów biznesowych. Do niszczenia dokumentacji warto podejść rzeczowo i zorganizować ją w kompleksowy sposób. Na szczęście nie pozostajemy z tym obowiązkiem sami.

Jak wygląda niszczenie dokumentów w systemie bezpiecznych pojemników? Opcja dla klientów z Warszawy

Aby skutecznie obsługiwać firmy różnej wielkości, przedsiębiorstwa oferujące niszczenie dokumentów w Warszawie musiały opracować system, który pozwoli na sprawne i solidne realizowanie usługi. W tym celu podejmuje się takie kroki, jak korzystanie z systemu bezpiecznych pojemników. Takie przedsiębiorstwa jak np. Rhenus dysponują pojemnikami o różnej wielkości. W efekcie z powodzeniem mogą obsługiwać zarówno mniejsze, jak i większe firmy.

Pojemniki nie służą jedynie do przewozu dokumentacji. Odgrywają również inną ważną funkcję, która pozwala na przyspieszenie niszczenia dokumentów w Warszawie. Takie kontenery można również pozostawić w siedzibie klienta. W tym wariancie usługobiorca regularnie samodzielnie zapełnia pojemnik, a gdy wolne miejsce się skończy, wzywa ekipę i następuje odbiór dokumentów. Wszystko odbywa się w maksymalnie krótkim czasie, bez zbędnych przestojów i stresu. Tak realizowane niszczenie dokumentacji nie ingeruje w życie firmy, tzn. pracownicy i pracowniczki nie muszą odrywać się od swoich obowiązkach i mogą w pełni skupić się na wykonywanych czynnościach.

Niszczenie dokumentów zgodnie z RODO – co muszą wiedzieć przedsiębiorcy z Warszawy?

Mówiąc o bezpieczeństwie, warto wspomnieć również o cenie. Ile kosztuje profesjonalne niszczenie dokumentów, jak przedstawia się cennik i czy to opłacalna opcja? Konkretne ceny różnią się w zależności od usługodawcy. Większość klientów z chęcią decyduje się nawiązać współpracę z zewnętrzną firmą mimo kosztów. Wszystko dlatego, że taka usługa daje im komfort i bezpieczeństwo, które trudno jest uzyskać w jakikolwiek inny sposób. Oprócz tego profesjonalne niszczenie dokumentacji w Warszawie chroni nas przed problemami, z którymi musi się liczyć każdy przedsiębiorca, decydujący się zadbać o utylizację na własną rękę. Mowa o:

  • chaosie
    Niszczenie akt w firmie do spore zamieszanie. Akta trzeba wyjąć z teczek, segregatorów, koszulek, a następnie umieścić w niszczarce. To uciążliwe zadanie może przeszkadzać osobom, które pracują w tej samej przestrzeni. W dodatku chaos niekorzystnie wpływa na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
  • zaniedbaniu bieżących obowiązków
    Jeśli oddelegujemy własnych pracowników do niszczenia dokumentów, musimy liczyć się z tym, że takie osoby przez pewien czas nie będą mogły wykonywać własnych obowiązków. Niszczenie akt wymaga poświęcenia, dokładności i skupienia. Zaniedbania regularnych działań może sprawić, że koszty samodzielnego przedsięwzięcia wzrosną, a cennik oferowany przez przedsiębiorstwa zajmujące się niszczenie dokumentów, wyda się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Źródło: Rhenus-data.pl