Dla estetów i dla praktycznych – różne oblicza dywanów

Czy dywany mogą ułatwić życie domowe i zwiększyć bezpieczeństwo? Okazuje się, że tak – i wcale nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Użyteczność dywanów doceniają szczególnie rodzice maluchów oraz osoby, którym zależy na estetyce we własnych czterech kątach. Zalety posiadania dywanów w mieszkaniach zauważają również wyjątkowo pragmatyczni i twardo stąpający po ziemi ludzie. Jakimi zaletami wyróżniają się więc te popularne elementy wyposażenia domu? Dlaczego warto w nie zainwestować?

W pokoju dziecięcym – bezpieczeństwo dla najmłodszych

Myśląc o urządzaniu pokoju dziecięcego, od razu na myśl przychodzą dywany pluszowe. Nic tak bardzo nie pasuje do wnętrza dla najmłodszych, jak przytulne i miękkie tworzywa. Oprócz oczywistych zalet estetycznych dywany tego typu są również niezwykle praktyczne – zwłaszcza, gdy dziecko zaczyna poruszać się o własnych siłach. Raczkujące oraz uczące się chodzić dzieci to spore wyzwanie dla rodziców. Muszą mieć wtedy oczy dookoła głowy i zapewnić pociesze bezpieczne warunki do rozwoju. Zanim dziecko nauczy się chodzić bez problemów, upada wiele razy. Dobrze, by zaliczało swoje upadki fizyczne na miękkiej powierzchni, jaką zapewnia dywan. Co ważne, dywany przydają się nie tylko w pokojach dzieci, uczących się chodzić. Dzięki wykładzinom kilkulatki mogą bawić się, biegać i dawać upust kreatywności bez obawy o poślizgnięcie się lub nabicie sobie guza. Oczywiście, biorąc pod uwagę aspekty estetyczne, do pokojów dziecięcych warto wybierać dywany z nadrukami z ulubionych bajek i kolorowymi motywami. Podczas zakupu należy również zwracać uwagę na dobrą przyczepność do podłoża – najlepiej wybierać te z funkcją antypoślizgową, by jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

Podkreślenie walorów i stylistyki wnętrza

Każdy miłośnik dywanów doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dobrze dobrany dywan może zupełnie odmienić oblicze wnętrza i dodać mu uroku. Często bywa tak, że dopiero po zakupie dywanu pomieszczenie zyskuje upragniony klimat i wreszcie można się poczuć w nim swobodnie. Dywan dobrany według indywidualnych preferencji jest niejako sposobem na wyrażenie swoich zainteresowań i gustu – podobnie, jak zawieszone w pokoju obrazy, plakaty czy zdjęcia.

Sporą popularnością cieszą się dywany w orientalne wzory, które nawiązują do stylistyki boho – obecnej także w modzie odzieżowej. W sklepie DywanyWitek.pl najczęściej występują w wersji jedwabnej lub wiskozowej. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają dywany wełniane, które nie tylko świetnie prezentują się w wielu wnętrzach, ale także zatrzymują ciepło, izolują dźwięki oraz pochłaniają wilgoć. Najczęściej wybieranymi dywanami są jednak te wykonane z tworzyw sztucznych – odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia oraz przyjazne alergikom. Są to również dywany z niższej półki cenowej, dzięki czemu może sobie na nie pozwolić spora grupa osób.

Polecamy:
Czy warto skorzystać z rankingów kont osobistych?