Nieudany remont w firmie – do kogo możesz wnieść reklamację?

Renovation-in-the-works

Siedziba firmy jest jednym z miejsc, które również wymagają cyklicznych remontów i dbania o wnętrza. Biura, łazienki czy pomieszczenia socjalne- każdy kąt w miejscu pracy może i powinien być co jakiś czas odświeżany. Jak zacząć remont w firmie i co zrobić kiedy efekt remontu daleki jest od ideału?

Co na początek firmowego remontu?

Kiedy wnętrza naszego przedsiębiorstwa są już zniszczone i wymagają stosownego odświeżenia, należy podjąć decyzję o remoncie i wybrać ekipę remontową. Na szczęście na rynku znaleźć można dość sporo firm działających w branży budowlanej, które dodatkowo specjalizują się w remoncie konkretnego rodzaju pomieszczeń czy konkretnego wykończenia. Decydując się na remont firmowy, należy dodatkowo tak zaplanować remont, aby prace remontowe nie przeszkadzały w wykonywaniu zawodowych obowiązków przez pracowników. Dodatkowym plusem jest to, że na lokalnym rynku łatwo można znaleźć firmę budowlaną godną polecenia, dzięki czemu można uniknąć nieprzyjemnych efektów nieudanego remontu. Jakie rozwiązania czekają nas, kiedy chcemy zareklamować efekty firmowego remontu?

Gdzie i w jaki sposób zareklamować nieudany remont?

Czas zakończenia remontu to moment wyczekiwany przez wszystkich zleceniodawców remontów. Czasem jednak zdarza się tak, że efekt remontów nie jest zadowalający, w związku z czym mamy kilka rozwiązań do wyboru. Najprostszym rozwiązaniem, na które powinniśmy postawić w pierwszej kolejności jest reklamacja bezpośrednio u wykonawcy remontu. Samą reklamację można zgłosić na kilka sposobów, jednak najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie zgłoszenie jej drogą pisemną, najlepiej za potwierdzeniem odbioru, co zapewni nam gwarancję wykonania reklamacji. Jeśli takie rozwiązanie nie przyniesie żadnych rezultatów, to warto spróbować porady Rzecznika Praw Konsumenta. Warto pamiętać, że przedsiębiorstwo zazwyczaj nie jest traktowane jako przeciętny konsument, jednak Rzecznik Praw Konsumenta z pewnością podpowie ciekawe rozwiązania, które możemy wykorzystać, aby nasza reklamacja została rozpatrzona.

Droga prawna dopiero na samym końcu

Jeśli żadne poprzednie kroki nie przyniosły pożądanych rezultatów, należy rozważyć wstąpienie na drogę sądową. Część prawników specjalizuje się w prowadzeniu spraw w tematyce sporów w wyniku nietrafionych zleceń. Decydując się jednak na wstąpienie na drogę sądową warto przedstawić wszystkie posiadane dowody przemawiające na korzyść naszej racji, a więc umowę- najlepiej w formie pisemnej oraz udokumentowane defekty ekipy remontowej. Dzięki takim dowodom istnieje dużo większe prawdopodobieństwo na pozytywne załatwienie sprawy.

Spór nie zawsze prowadzi do sądu

Warto jest pamiętać, że nieprzyjemna przygoda z ekipą remontową musi kończyć się w sądzie. Zanim zdecydujemy się na ten ostateczny krok, warto jest podjąć próbę polubownego załatwienia sprawy. Część właścicieli firm budowlanych w trosce o dobrą opinię będzie chciało poprawić ewentualne niedociągnięcia, wpływając na zadowolenie obydwu stron.

Poradnik opracowano wspólnie z portalem designerskim oferującym Kabiny z hydromasażem – Novosan