Niechirurgiczny sposób na lifting i odmłodzenie skóry – który wybrać?

Pacjenci często pytają o kluczowe różnice między technologiami Ultherapy i Hifu oraz o to, który z tych zabiegów jest lepszy. Oba zabiegi oferują stosunkowo bezbolesny i całkowicie nieinwazyjny sposób na odmłodzenie i napięcie skóry bez operacji. Dlatego zyskały na popularności jako niechirurgiczna alternatywa dla standardowego liftingu przeciwstarzeniowego.

Pacjenci mogą spodziewać się jędrniejszej, napiętej i bardziej promiennej skóry dzięki stymulacji kolagenu i elastyny. Ale Ultherapy i Hifu Warszawa różnią się na kilka kluczowych sposobów, od rodzajów technologii, których używają, po efekty napinania i liftingu skóry. W tym artykule zerkniemy na te różnice między Ultherapy i Hifu.

Ultherapy i Hifu oferują niechirurgiczny sposób na lifting i odmłodzenie skóry. Białka kolagenu i elastyny ​​są niezbędnymi włóknami tworzącymi tkankę łączną naszej skóry. Wspierają strukturę i podłoże skóry, zachowując jej elastyczność i jędrność. Jednak obie te cechy zmniejszają się wraz z wiekiem, prowadząc do zwiotczenia skóry, rozluźnienia oraz powstawania drobnych linii i zmarszczek.

Stymulowanie odnowy skóry

Technologie Hifu i Ultherapy zmuszają nasze ciała do ponownego rozpoczęcia reprodukcji tych białek liftingujących skórę. Fale ultradźwiękowe przechodzą przez tkankę łączną naszej skóry, zanim nagrzeją się i uszkodzą tkanki na głębokim poziomie. Następnie nasza skóra walczy, automatycznie regenerując świeże zapasy kolagenu i elastyny, aby przywrócić skórze siłę i jędrność. Dzięki temu skóra staje się świeższa, bardziej napięta i uniesiona, wygląda młodziej, bardziej elastycznie i odżywiona. Zabiegi mogą:

  • zminimalizować drobne linie i głęboko osadzone zmarszczki

  • podnieść obwisłe policzki

  • wygładzić fałdy na szyi

  • poprawić wczesne oznaki starzenia

  • wymodelować owal twarzy

Czy Hifu to to samo co Ultherapy?

Wiele osób uważa, że ​​Hifu i Ultherapy to to samo. Ultherapy jest to zabieg podobny do Hifu, ale z dodatkową korzyścią obrazowania w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, podczas gdy oba zabiegi wykorzystują ultradźwięki do aktywacji naturalnego odmładzania skóry, wykorzystują różne rodzaje wiązek ultradźwiękowych. Medycyna estetyczna polega na wykorzystaniu dwóch rodzajów USG:

1. Ultradźwięki skoncentrowane o wysokiej intensywności (HIFU): stosowane głównie do celów medycznych

2. Mikroskupione ultradźwięki (MFU): wykorzystują wysoce skoncentrowaną energię, aby dotrzeć do określonej warstwy skóry

Obie metody wykorzystują specjalistyczną energię cieplną do stymulacji produkcji kolagenu. Optymalna temperatura do stymulacji produkcji kolagenu waha się między 60°C a 70°C. W tych temperaturach tkanki skóry ulegają uszkodzeniu, a organizm rozpoczyna proces naprawy, wytwarzając nowe białka kolagenu i elastyny. Ultherapy wykorzystuje w tym celu wiązki mikroskoncentrowanych ultradźwięków (MFU), podczas gdy Hifu wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej intensywności. Kluczową różnicą między tymi dwiema technikami jest sposób, w jaki wiązki są dostarczane do głębszych warstw skóry. Metoda MFU jest mocno skoncentrowana, podczas gdy Hifu stosuje wiele wiązek, które mogą również uderzać w kości i tkankę tłuszczową.