Napędy do bram – czy taki system się opłaca?

hand-with-remote-control-1926048_960_720

Decydując się na zainstalowanie automatycznej bramy wjazdowej czy też garażowej każdy użytkownik stawia na funkcjonalność całego systemu, jak i komfort, bo nie trzeba wychodzić z pojazdu i ręcznie otwierać bramy. By faktycznie automatyka sprawdziła się trzeba wybrać jej odpowiedni rodzaj a z tym już niestety mogą mieć problem zwłaszcza osoby które nie mają rozeznania w najnowszej technologii.

Rodzaje napędów- który wybrać?

Rodzaj napędu musi być ściśle dobrany do tego, gdzie faktycznie zostanie zamontowany. Na rynku dostępne są napędy do bram garażowych, bram skrzydłowych i przesuwnych. Każda brama wymaga więc zastosowania innego rodzaju napędu. Dodatkowym problemem może być fakt, iż napędy muszą być dobrane także ze względu na sposób, w jaki będą używane, bo tutaj z kolei inne będą niezbędne do intensywnej eksploatacji a inne do codziennego użytku domowego. Zapewne bez pomocy fachowców się nie obejdzie więc przed podjęciem decyzji warto odwiedzić sukcesgroup.pl by sprawdzić jaki napęd będzie faktycznie odpowiedni.

Automatyka do bram skrzydłowych

Patrząc na fakt, iż na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów napędów do bram skrzydłowych wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości i długości skrzydła. Sam ciężar bramy również nie jest bez znaczenia tak samo jak słupki dlatego najpierw należy sprawdzić parametry techniczne napędu a dopiero później można inwestować w niego. Najpopularniejsze są obecnie napędy o mocy 24V bądź 230W. Oczywiście istotnym elementem powinien być też fakt, czy napęd posiada awaryjny klucz.

Sterowanie bramami przesuwnymi

Szukając najlepszego napędu do wykorzystania przy bramie przesuwnej najważniejszy będzie sam ciężar bramy. Napęd do bram stosowanych w domach, zazwyczaj przeznaczone są do ciężaru od 350 kg nawet do 1000. Przed wyborem warto jednak zwrócić też uwagę czy napęd ma możliwość zsynchronizowania siłowników.