Najmodniejsze materiały wykończeniowe, które są modne w tym sezonie

desktop-3271746_1280

Właśnie otwiera się przed nami sezon 2019. Jaki będzie? Jakie kolory będą dominować? Które z materiałów będą gorącymi kąskami, które będą polecane przez architektów i projektantów wnętrz? Można powiedzieć jedno – będzie to rok naturalności, której w ostatniej dekadzie po prostu brakowało. Zobacz, jak teraz wykańcza się wnętrza z naszym drobnym zestawieniem.

Każdy sezon sprawia, że pewne materiały lub też styl staje się dominujący i każdy, kto aktualnie jest na etapie wykończenia czy remontu, nie opiera się nowym trendom i wybiera to, co jest na topie. Jakie zatem materiały będziemy wybierać przez najbliższe miesiące? Jedno jest pewne – będą to przede wszystkim naturalne materiały! Porzucamy metale i industrializm, a wnętrza będą ciepłe od wikliny i drewna i idealnie przejrzyste od granitu i marmuru!

Marmur – trwały i zawsze w dobrym stylu

Znowu powraca zimny, klasyczny i idealnie skrojony marmur. Prawdę mówiąc, on jest cały czas na topie, jednak obecnie jest jego renesans. Sięgamy po różne odmiany – od klasycznych płyt, które zastępują nam parkiet, płytki czy materiał na schody. To jednak nie wszystko i poprosiliśmy sprzedawcę – https://ecinvest.pl/ o krótki komentarz w tej sprawie.

“W ostatnich miesiącach za sprawą blogów dekoracyjnych i znanych gwiazd, które sięgały po marmur w niemal każdej postaci, obchodzimy istny renesans tego materiału. Architekci szukają nie tylko płyt na podłogi, ale również panele ściany. Modne są także meble, w których stosuje się ten materiał, od klasycznych stolików, po szafki, które są wykańczane elementami z marmuru. Materiał pozwala na wiele aranżacji, ponieważ nie jest nudny. Wyróżniamy wiele odmian – od bieli, szarości po złoto, dlatego każdy styl w domu może być wzbogacony marmurem.”

To jednak nie wszystko. Chętnie sięgamy również po granit, ponieważ jest trwały i niezwykle wytrzymały. Wykorzystujemy go w kuchni jako blat, na parapety czy przed domem. Co jeszcze warto wykorzystać w tym sezonie?

Drewno – w każdej postaci!

Można powiedzieć, że drewno odnajdzie się w każdym stylu i wciąż stanowi popularny materiał. W tym roku będziemy częściej sięgać po wiklinę, deski, ale i palety, z których meble cały czas są w modzie. To jednak nie wszystko. Chętniej będziemy korzystać z egzotycznych lub nietypowych rozwiązań. Bele wyrzucone przez morze, konary drzewa wyszlifowane w określonym kształcie. Ten sezon i drewno jeszcze Was zaskoczy!