Najlepsze biura do wynajęcia w Katowicach. Przegląd rynku nieruchomości

W 2021 roku Katowice są jednym z pozytywnych wyjątków w inwestycjach biurowych i w dalszym ciągu cieszą się wysoką aktywnością deweloperów. Obecnie powstaje tu ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni (1,2 mln m2 w kraju). Już teraz jednak znajdziemy w Katowicach atrakcyjne biurowce, zarówno te na każdą kieszeń, jak i w budynkach klasy premium. Na które oferty warto zwrócić uwagę?  

Sytuacja na rynku nieruchomości biurowych w Katowicach

Po najgorszym od kilkunastu lat I kwartale na polskim rynku biurowym, przyszło spodziewane odbicie i ożywienie w II kwartale. Aktywność najemców w miastach regionalnych w II kw. wzrosła o 70%. Nie inaczej było w Katowicach, gdzie odnotowano rekordowy popyt na biura. Zgodnie z raportem Cresa, w sumie w pierwszym półroczu 2021 roku w Katowicach podpisano umowy najmu na 39,1 tys. m2. To o 47% więcej niż w analogicznym okresie roku 2020. Wynik ten stanowił aż 76,6% średniej rocznej z lat 2015-2020.

Biurowce klasy premium w centrum miasta/Paderewskiego

Położone w sąsiedztwie Sądu Okręgowego w Katowicach bliźniacze biurowce to budynki klasy premium. Nowoczesność w tym wypadku oznacza dostęp do wszystkich udogodnień właściwych dla tego typu biurowców – najwyższa jakość wykończenia, obecność wind, klimatyzacji, recepcji i atrakcyjny układ pomieszczeń, który w ramach umowy można modyfikować do swoich potrzeb (np. poprzez wydzielenie dodatkowych pomieszczeń). Ponadto biurowiec oferuje miejsca parkingowe, zarówno naziemne, jak i podziemne. Doskonała lokalizacja kompleksu w pobliżu zjazdu na autostradę A4, zapewnia łatwe połączenie z drogą krajową 86 w stronę Tychów, Pszczyny czy Bielska-Białej, a także z drogami prowadzącymi do innych miast konurbacji górnośląskiej. W tym obiekcie na uwagę zasługuje szczególnie biuro o powierzchni 672 m2 o funkcjonalnym układzie (open space + gabinety) i dużym potencjale. W ramach umowy najemca otrzyma budżet na dostosowanie powierzchni.

Niezależna przestrzeń biurowa o powierzchni około 390 m2

Katowice są na tyle rozległym miastem, iż atrakcyjne biuro znajdziemy niemal w każdej dzielnicy. Nie inaczej jest w wypadku zachodniej części centrum, gdzie w budynku biurowym obok Rawy można wynająć  biuro o powierzchni 390 m2. Co jest jego największą zaletą? Po pierwsze, lokalizacja. Biuro znajduje się w pobliżu nowego Międzynarodowego Dworca Autobusowego Sądowa, a także wielu przystanków komunikacji miejskiej. Z tej części miasta szybko dostaniemy się na Drogową Trasę Średnicową, niedaleko znajduje się również zjazd na autostradę A4 w kierunku na Kraków lub Wrocław. Po drugie, mieszany układ pomieszczeń. Każda firma, która zdecyduje się na to biuro, będzie miała do dyspozycji zarówno open space, jak i mniejsze gabinety do bardziej zindywidualizowanej pracy. A to wszystko w ramach nietuzinkowej architektury i budynku, w którym nie brakuje najważniejszych wygód. Zaletą jest również fakt, iż biuro jest praktycznie gotowe do wejścia.

423 m2 + taras w nowoczesnym biurowcu

Propozycja dla firm, które chcą mieć w swoim biurze coś ekstra, nie tylko biuro w atrakcyjnym architektonicznie budynku, ale również taras z pięknym widokiem na Katowice. Już sam biurowiec przykuwa uwagę swoją nietuzinkową formą. Budynek znajduje się niedaleko zjazdu na Drogową Trasę Średnicową oraz w pobliżu dużego centrum handlowego, w którym nie brakuje bogatej oferty gastronomicznej. Biurowiec posiada wszystkie udogodnienia nowoczesnego obiektu (winda, miejsca parkingowe), ale pozostaje przy tym dość kameralny. Biuro do wynajęcia 423 m2 stanowi jasny, przestronny open space i posiada antresolę. Lokal jest zupełnie nowy i można go zaaranżować od zera pod swoje potrzeby. Firma, która wybierze to biuro, zyska wyrazistą siedzibę w sercu Górnego Śląska.

Powyższe biura to tylko fragment oferty, jaką w swoich zasobach mają Katowice. Przedstawiliśmy jedne z większych biur, ale w Biuro Na Miarę pomagamy również mniejszym firmom, które szukają swojego miejsca w lokalach poniżej 100 m2.

Zapoznaj się z pełną ofertą wynajmu biur na terenie Katowic!

https://biuronamiare.pl/pl/biura-wynajem-katowice