Nadawanie przesyłki kurierskiej za pobraniem – krok po kroku

Przesyłki kurierskie pobraniowe to skuteczna i bezpieczna metoda na uzyskanie pieniędzy od adresata. Wybiera ją wiele nadawców przy zamawianiu kuriera. Taka opcja jest także często dostępna w sklepach internetowych. Nie jest więc ona niczym nowym, jednak wciąż wiele osób nie wie, jak taką przesyłkę nadać. Taka wiedza może okazać się przydatna, dlatego zapraszamy do lektury naszego artykułu! Znajdziesz w nim wszystkie przydatne informacje na temat tego, jak nadać przesyłkę kurierską za pobraniem.

Zamów kuriera online

Aby nadać przesyłkę kurierską za pobraniem, musisz zamówić kuriera dokładnie tak samo, jak zwykle. Dla osób, które nie wiedzą, jak to zrobić, spieszymy z wytłumaczeniem. Na stronie internetowej kuriera lub też u pośrednika uzupełniamy istotne dane, takie jak wymiary paczki oraz jej waga. W tym też kroku zaznaczamy opcję, że chcemy nadać przesyłkę kurierską za pobraniem. Musimy określi wysokość pobrania, jakie chcemy uzyskać od adresata. Teraz możemy przejść do kolejnego kroku, czyli wybrania najtańszej firmy kurierskiej (jeśli korzystamy z porównywarki cen kurierów) lub też po prostu do adresowania i płatności, jeśli korzystamy z bezpośredniego formularza u danej firmy.

Ile kosztuje przesyłka za pobraniem?

Przesyłka za pobraniem ma różne ceny. Wszystko zależy od samych kosztów wysyłki paczki, wybranego kuriera oraz wysokości pobrania. Dodatkowo można wybrać różne opcje fakultatywne, takie jak ubezpieczenie, przyspieszony zwrot pobrania itp. Dlatego właśnie, przy przesyłce pobraniowej, najlepiej postawić na porównywarkę cen kurierów. Pozwoli to na wybranie najtańszej, dostępnej opcji. Szybko i łatwo porównamy różne firmy. Jeśli więc zależy Ci na najlepszej cenie, wybierz właśnie taki sposób!

Koszty przesyłki pobraniowej w różnych firmach kurierskich

Każdy kurier ma inny cennik przesyłek pobraniowych. Jedni pobierają stała kwotę, inni dany procent pobrania. Na przykład kurier DHL pobiera 5 zł (netto) za pobranie w wysokości do 10 tysięcy złotych. Z kolei kurier DPD ma w swoim cenniku 0,7% kwoty pobrania, której wysokość minimalna musi wynosić 3,60 zł (netto). Każda firma oferuje także inną wysokość maksymalną pobrania. Trzeba więc indywidualnie dobrać ofertę do tego, jak dużą kwotę chcemy pobrać.

Jak szybko pieniądze wpłyną na konto nadawcy?

Wiele osób z pewnością najbardziej interesuje to, jak szybko pieniądze trafiają z pobrania na konto. Zwykle trwa to kilka dni roboczych. Jednak jeśli zależy nam na czasie, możemy wykupić dodatkową opcję przyspieszonego pobrania. Pozwoli to na wpływ pieniędzy na konto nawet w ciągu jednego dnia roboczego! W zależności od danego kuriera, opłata za przyspieszone pobranie jest różna. Jednak zwykle jest to kwota od kilku do kilkunastu złotych. To wszystko, co musisz wiedzieć w temacie przesyłek kurierskich za pobraniem! Teraz wystarczy spróbować samemu i nadać swoją paczkę!