Na jakich eventach hotele zarabiają najwięcej?

Hotele słyną z tego, że są w stanie zapewnić obsługę różnego typu wydarzeń. Niektóre z nich są w stanie zapewnić im wysokie dochody, inne z kolej mniejsze, ale gwarantują świetną reklamę dla hotelu. Na jakich eventach hotele zarabiają najwięcej? My już wiemy i teraz swoją wiedzą dzielimy się z Wami.

Konferencje i sympozja

Najbardziej dochodowym wydarzeniem są kilkudniowe konferencje i sympozja. W takich eventach zwykle bierze udział kilkadziesiąt osób, więc jeśli obecność na nich jest związana z noclegiem, to hotel ma zapewniony całkiem spory zysk. Uczestnicy wydarzenia nie mają ani czasu, ani chęci na szukanie miejsc, w którym mogliby zjeść, dlatego też w pełni oddają się pod opiekę obsługi hotelowej. To właśnie tutaj jedzą i odpoczywają w wolnych chwilach, więc im więcej hotel ma im do zaoferowania, tym istnieje większa szansa na lepszy zysk.

Wesela

Kiedyś przyjęcia weselne odbywały się głównie w restauracjach i specjalnie do tego przystosowanych salach. Dziś trend ten się zmienił i hotele coraz częściej w swojej ofercie mają możliwość organizacji wesel. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia fakt, że nie dość, że można zorganizować przyjęcie w ciekawej scenerii, to jeszcze zarezerwować nocleg dla siebie i gości. Tylko pomyśl, organizując wesele w Zakopanem z noclegiem, zapewniasz sobie piękne wspomnienia na długie lata. To oczywiście też świetna okazja dla hotelu, ponieważ oferując klientom możliwość wynajęcia sali na przyjęcie wraz z noclegiem, mają zapewniony całkiem spory zysk. Nawet małe przyjęcie weselne to obecność około 50-100 osób, jeśli połowa z uczestników biesiady zdecyduje się dodatkowo na nocleg, hotel w ciągu weekendu jest w stanie zarobić tyle, ile konkurencja nie generuje zysków w tydzień, czy w miesiąc.

Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne również zapewniają hotelom wysokie zyski. Przedsiębiorcy, widząc, jak wiele korzyści dają tego typu przedsięwzięcia, coraz chętniej decydują się na organizację imprez integracyjnych w ciekawych miejscach. To ich sposób, na podziękowanie pracownikom za trud włożony w pracę, forma nagrody oraz możliwość nawiązania bliższych relacji pomiędzy współpracownikami. Zgrana grupa staje się bardziej związana z firmą, a to przekłada się na lepsze zyski dla przedsiębiorcy. Szczęśliwy przedsiębiorca to również szczęśliwy właściciel hotelu, u którego impreza integracyjna się odbywa, ponieważ przez taki pobyt wpływa mu do budżetu pokaźna suma pieniędzy.

Wieczory panieńskie i kawalerskie

Coraz więcej osób żegnających stan wolny decyduje się na organizację wieczoru panieńskiego/kawalerskiego. Widząc ogromne zapotrzebowanie rynku na nietuzinkowe pomysłu na spędzenie takiego wieczoru, wiele hoteli przygotowało specjalną ofertę. Wszyscy zainteresowani świętowaniem ostatniego dnia jako singiel mogą zatrzymać się ze swoimi współtowarzyszami właśnie w hotelu. Do swojej dyspozycji mają całkiem dobrze wyposażone apartamenty hotelowe i strefę SPA, a dla większych grup, nawet możliwość wynajęcia sali i zorganizowanie imprezy do białego rana. Im bardziej pomysłowa oferta hotelu, tym większe zyski generowane do kasy.