MS Office dla małych firm – jak go lepiej wykorzystać?

MS Office dla małych firm

Programy dostępne w ramach pakietu Microsoft Office goszczą niemalże na każdym polskim komputerze. Mimo dostępnych na rynku uboższych wersji darmowych, oryginalny produkt z popularnym Wordem czy Excelem wciąż nie ma sobie równych. Przez lata Microsoft regularnie udoskonala wszystkie produkty pakietu biurowego, tak by sprostać oczekiwaniom współczesnych odbiorców. Często korzystamy z większości potrzebnych opcji intuicyjnie i nie zastanawiamy się specjalnie nad nowymi ulepszeniami. Tymczasem kolejne pakiety oferują świetne funkcje, które nie tylko usprawnią pracę, ale i otworzą nas na zupełne nowe rozwiązania. MS Office dla małych firm to idealne rozwiązanie, szczególnie jeśli poznamy jego możliwość.

MS Office dla małych firm – przede wszystkim dokumenty tekstowe

Jesteś pracującym w pojedynkę freelancerem? A może jako właściciel małej firmy zatrudniasz już parenaście osób? W obu przypadkach z pewnością korzystasz z oprogramowania biurowego i z pewnością przyda ci się wiedza, jak usprawnić działania dzięki nowym funkcjom dostępnym w MS Office dla małych firm.

Najpopularniejszy z produktów, czyli Microsoft Word 2019, wspomoże nas szczególnie przy tworzeniu tekstów w obcych językach. Jeśli twoja firma ma do czynienia z zagranicznymi kontrahentami lub gdy dopiero planujesz wejść na rynek zagraniczny, poprawność językowa jest dla ciebie przepustką do lepszej komunikacji. Pakiet akcesoriów językowych obejmuje między innymi sprawdzanie pisowni i gramatyki w obcych językach. Co ciekawe, Microsoft wprowadził również języki, które zapisywane są od prawej do lewej strony. Warto wiedzieć, że dostępny translator posiada również funkcję transliteracji, czyli konwersji tekstu z użyciem znaków innego pisma fonetycznego.

Niezbędne wykresy i diagramy

Najsłynniejszy program do tworzenia tabeli z danymi, czyli MS Excel, również zaskoczy nas funkcjami, o których nie mieliśmy bladego pojęcia. Potrzebujesz przedstawić szanse sprzedaży na konkretnych etapach? Skorzystaj w wykresu lejkowego. A może strategia twojego biznesu dotyczy różnych obszarów geograficznych? Jeśli tworzony przez ciebie wykres opiera się na danych dotyczących krajów, województw, powiatów czy obszarów o różnych kodach pocztowych, pracę ułatwi ci funkcja wykresu mapy. Wystarczy wprowadzić listę lokalizacji, np. Włochy, województwo kujawsko-pomorskie lub Warszawa. Program automatycznie przeprowadza konwersję danych z uwzględnieniem podanych przez nas właściwości.

MS Office dla małych firm – jak stworzyć atrakcyjną prezentację?

Przygotowanie prezentacji w programie Power Point jest dziecinnie proste. Dotyczy to jednak sytuacji, gdy wolimy iść po najniższej linii oporu i nie wnikać szczególnie w nieznane nam funkcje. Tymczasem zapoznanie się z najbardziej aktualnymi ulepszeniami w pakiecie biurowym MS Office dla małych firm pozwoli na stworzenie naprawdę niebanalnych prezentacji! Pozwolą one lepiej przekazać twoje komunikaty i zmotywować zespół do pracy. W końcu żyjemy nieustannie otoczeni ekranami z graficznymi wizualizacjami, przez co zwykły pokaz slajdów z podstawowymi rozwiązaniami graficznymi raczej nie robi większego wrażenia. Power Point 2019 oferuje między innymi rejestrację prezentacji z narracją i chronometrażem slajdów. Możliwe są także gesty z użyciem specjalnego pióra.

Nowość w MS Office dla małych firm – wirtualne notatki

Mniej popularnym programem, który dostaniemy w ramach pakietu MS Office dla małych firm, jest Notatka Office One Note. To program, w którym możesz tworzyć notatki i oznaczać je różnokolorowymi znacznikami. Dzięki automatycznej synchronizacji, bez problemu sprawdzisz zapiski zrobione na komputerze symultanicznie w swoim telefonie czy tablecie. W razie potrzeby One Note posiada funkcję rysowania odręcznego oraz tworzenia tabeli. Program świetnie sprawdzi się w pracy zespołowej – notatki można uzupełniać, a także śledzić nanoszone zmiany. Przydatną opcją jest również możliwość wklejania obrazów i linków oraz skanowanie notatek spisanych na papierze.