A może tak praca w usługach CNC?

Na rynku pracy w Polsce potrzeba specjalistów z odpowiednim wykształceniem. Wielu zdolnych młodych ludzi znajduje zatrudnienie w nowoczesnych firmach produkcyjnych. Może to jest właśnie praca dla Ciebie? 

W przemyśle produkcyjnym liczy się nie tylko profesjonalny sprzęt. Niezbędna jest także odpowiednio wykwalifikowana kadra pracownicza, która będzie potrafić go obsłużyć. A obsługa nowoczesnych maszyn realizujących obróbkę materiałów sterowanych komputerowo nie jest łatwa, wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności obsługi tego typu interfejsu.

Jak przebiegają usługi CNC?

Sterowane komputerowo obrabiarki materiałów pracują w oparciu o zadany im program. W konsultacji z klientem wykonuje się taki projekt poszczególnych precyzyjnych wykonywanych przez maszynę czynności. Taki program wprowadza się do interfejsu maszyny, gdzie następnie jest on kierowany do procesora sterującego. Obsługa maszyny polega także na sprawowaniu kontroli nad przebiegiem wszystkich prac. Aby zapewnić wysoką jakość kolejnych partii produkowanych komponentów niezbędne jest także cykliczne przeprowadzanie kontroli jakości, która ma na celu wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w pracy maszyny. Usługi CNC mogą obejmować najróżniejsze sposoby obróbki różnych materiałów. W zależności od danej maszyny może to być między innymi:
– cięcie,
– szlifowanie,
– wiercenie,
– ścieranie,
– szlifowanie,
– gięcie,
– rozciąganie,
– frezowanie.

Najczęściej firmy oferujące usługi CNC posiadają na tyle rozbudowany park maszynowy, by móc świadczyć szeroki zakres usług. Różne firmy specjalizują się też w obróbce przeróżnych materiałów. Obrabia się rozmaite rodzaje materiałów takie jak metale, tworzywa sztuczne, szkło oraz drewno.

Cięcie laserem

Do najnowszych technologicznie metod obróbki materiałów jest cięcie laserem. Skupiona wiązka światła jest precyzyjnie kierowana tak, by oddziaływać na dany materiał. Cięcie laserem metali zapewnia nieporównywalnie wysoką jakość obróbki. Podczas cięcia metalu powstaje bardzo niewiele strat materiału, a krawędzie cięcia nie wymagają dodatkowej obróbki, ponieważ są idealnie gładkie. To właśnie dzięki obróbce laserowej nowe kajdanki Kelmet charakteryzują się tak duża dokładnością wykonania, dzięki temu sprzęt ten wykorzystywany przez polską policję i wojsko może być bezawaryjnie wykorzystywany przez lata, a nawet całe dziesięciolecia. Firma Kelmet oferuje profesjonalne usługi obróbki metali na potrzeby dużych zakładów produkcyjnych. Wyspecjalizowana kadra firmy jest w stanie realizować nawet bardzo duże i skomplikowane zamówienia.

Zastanawiasz się z jaką branżą związać się zawodowo? Obsługa maszyn CNC wymaga odpowiedniego specjalistycznego przygotowania, ale jest to praca ciekawa i na ogół nie wymagająca pod względem fizycznym. Na specjalistów w zakresie obsługi nowoczesnych procesów produkcyjnych zawsze będzie popyt.

Polecamy:
Cechy lidera w organizacji zorientowanej na ludzi