Montaż klimatyzacji – dlaczego warto?

Po pierwsze, zacznijmy od stwierdzenia, że całkowicie rozumiemy pokusę zainstalowania własnego klimatyzatora. W końcu zaoszczędzi ci to pieniędzy, prawda? Cóż, chyba że jest to klimatyzator okienny lub przenośny klimatyzator, naprawdę – nie warto.

Rzecz w tym, że pomyślny montaż klimatyzacji wymaga skomplikowanych kroków, a jeśli któryś z kroków zostanie pominięty lub wykonany zbyt szybko, może to prowadzić do problemów, takich jak:

  • wyciek czynnika chłodniczego,

  • nieefektywne działanie,

  • przedwczesna awaria systemu.

Ogólnie rzecz biorąc, klimatyzatory są bardzo złożone i wymagają obsługi przeszkolonego i doświadczonego profesjonalisty. Oczywiście, jeśli kupujesz klimatyzator teraz, gdy temperatury już rosną, rozumiemy poczucie pilności. Pośpiech w tak dużym zakupie może sprawić, że poświęcisz komfort i wydajność. Czytaj dalej, ponieważ przedstawiamy kilka głównych powodów, dla których powinieneś ufać tylko wyszkolonemu profesjonaliście w tej kwestii.

Usuń starą klimatyzację i ciesz się profesjonalnym montażem nowej

Twój stary klimatyzator zawiera wiele elementów, które należy odpowiednio zutylizować, aby zachować bezpieczeństwo, takich jak czynnik chłodniczy (jest to szczególnie ważne, jeśli nadal używasz czynnika chłodniczego R-22, który został już wycofany ze względu na szkodliwy wpływ na środowisko). Tylko wyszkoleni i doświadczeni specjaliści wiedzą, jak sobie z tym poradzić.

Warto również zauważyć, że nawet dla profesjonalistów demontaż starego klimatyzatora może być najbardziej pracochłonną i najdłuższą częścią instalacji klimatyzatora. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nic nie wypadło z miejsca, a obszar w domu musi być przygotowany na nowy klimatyzator — zarówno jednostkę zewnętrzną, jak i wewnętrzną (lub jednostki w przypadku systemu bezkanałowego).

Po zainstalowaniu klimatyzatora tam, gdzie jest potrzebny, profesjonaliści podłączą go do ważnych elementów potrzebnych do jego działania. Głównym elementem, który będą musieli podłączyć, jest kanał, czyli system wentylacyjny.

Czasami kanały powietrzne muszą być przesunięte, aby prawidłowo wykonać te połączenia. Tylko specjaliści wiedzą, jak to zrobić, nie uszkadzając przy tym żadnych elementów. To samo dotyczy połączeń elektrycznych potrzebnych do prawidłowego działania klimatyzatora.

Przetestują Twój klimatyzator

To ostatni, ale najważniejszy krok w profesjonalnej instalacji klimatyzatora. Jeśli członkowie zespołu instalacji klimatyzacji opuściliby Twój dom bez przetestowania Twojego systemu, aby upewnić się, że faktycznie działa, nie miałbyś pojęcia, czego się spodziewać. Możesz również nie wiedzieć, czy coś jest nie tak z twoim systemem z powodu złej instalacji.

Zanim profesjonalny zespół odejdzie, włącTwój układ chłodzenia, zmierzą wlot i przepływ powietrza, aby upewnić się, że działanie jest wystarczające. Sprawdzą również inne czynniki, takie jak upewnienie się, że nie ma żadnych zagrożeń dla bezpieczeństwa i że system robi wszystko, co powinien. Klimatyzacja jest warta zachodu, upewnij się że cała instalacja przebiegnie prawidłowo, a taką pewność zyskasz wyłącznie z profesjonalistami.