Miesięczne wydatki gabinetu medycyny estetycznej – czy stać Cię będzie na otwarcie własnego?

pexels-photo-259165

Własny gabinet medycyny estetycznej to docelowy pomysł na biznes dla wielu lekarzy z tej branży oraz dla osób, które dysponują sporym kapitałem i chcą otworzyć większą klinikę, w której będą mogli zatrudniać wielu fachowców. Trzeba jednak pamiętać, że otwarcie tego biznesu wymaga nie tylko dużych środków na starcie, ale również ponoszenia regularnych, comiesięcznych wydatków.

Gabinety medycyny estetycznej powstają w ostatnich czasach wręcz masowo, gdyż i zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest dosyć spore. Obecnie niemal w każdym mieście jest szeroki wybór gabinetów, dzięki czemu pacjenci mają z czego wybierać i bez problemu znajdą ofertę na miarę swoich indywidualnych potrzeb. Choć ceny usług w gabinetach estetycznych nie należą do niskich, raczej nie narzekają one na brak klientów. W dzisiejszych czasach wręcz modne jest bowiem dbanie o zdrowie i urodę, a więc także wszystkie zabiegi, które pozwalają poprawić naturę i zachować młodość. Ludzie chętnie płacą za zabiegi, których efekty są szybko widoczne i utrzymują się przez dłuższy czas.

Sporo regularnych, comiesięcznych wydatków

Prowadzenie własnego gabinetu medycyny estetycznej wiąże się z wieloma wydatkami, które trzeba ponosić regularnie. Każda medycyna estetyczna Warszawa oraz wszystkie inne kliniki muszą przede wszystkim płacić opłaty za lokal, o ile jest on wynajmowany, a nie jest własnością właściciela biznesu. A takich sytuacji jest całe mnóstwo. Większość osób decyduje się bowiem na wynajem, szczególnie na starcie biznesu, gdy nie mają wystarczających środków na zakup siedziby. Kolejną kwestią są wydatki związane z codziennym funkcjonowaniem – opłaty za media, za wywóz śmieci, za utylizowanie odpadów. Konieczne są również regularne wydatki na środki medyczne, leki czy preparaty kosmetyczne, na bazie których realizowane są zabiegi w gabinecie. Kolejnym wydatkiem są sprzęty jednorazowego użytku, które zużywają się dosyć szybko i trzeba regularnie uzupełniać zapasy. Aby być na bieżąco ze wszystkimi zakupami, dobrze jest prowadzić odpowiednią ich ewidencję, wtedy będzie wiadomo, ile poszczególnych akcesoriów jest na stanie, a co trzeba szybko dokupić, gdyż za chwilę się skończy.

Przychody dużo wyższe niż dochody

W gabinecie medycyny kosmetycznej najczęściej nie pracuje tylko jeden lekarz, a cała grupa osób. Właściciel biznesu musi więc ponosić wszystkie koszty związane z prowadzeniem działalności – płacić wynagrodzenia dla pracowników, opłaty w ZUS i w urzędzie skarbowym. Jest tego całkiem sporo, dlatego też już na starcie trzeba mieć świadomość, że przychody gabinetu mogą być wysokie, jednak po odjęciu wszystkich możliwych kosztów może się okazać, że realny dochód jest sporo niższy. Co oczywiście nie zmienia faktu, że gabinet medycyny estetycznej jest bardzo dobrym pomysłem na biznes i pozwala na zarabianie całkiem sporych pieniędzy.